Stigtomtaloppet 2014 2014-05-22 20:50:46
Backtid (från stämpling nedanför backen till toppen)OK Hällen


Klass: Vuxna        

    Pl. Namn                           Klubb                Backtid 1 (2) 
    1   Andreas Bergfors               -                    13 sek.       
        Robert Lindell                 Lag: Telias butik Ny 13 sek.       
        Felix Lindell-Öhman            -                    13 sek.       
    4   Peter Eriksson                 Lag: Masarna         14 sek. (15)  
        Magnus Blårand                 Lag: Ellas snubbar   14 sek. (20)  
        Fredrik Lindmark               Lag: Telias butik Ny 14 sek.       
    7   Mattias Lundin                 Lag: Sogeti lag 1    15 sek.       
        Karri Lindell                  -                    15 sek.       
    9   Simon Larsson                  Lag: Projektstyrning 16 sek. (16)  
        Valdemar Nord                  -                    16 sek. (16)  
        Tim Yngsjö                     -                    16 sek.       
        Alice Olsson                   Lag: ONYX F99-00     16 sek.       
        Hampus Juteryd                 Lag: Stigtomta skola 16 sek.       
        Jörgen Flink                   Lag: Nyköpings Bushi 16 sek.       
    15  Erik Olsson                    -                    17 sek. (18)  
        Peter Renfors                  -                    17 sek. (19)  
        Emil Johansson                 Lag: Ripsa Runners   17 sek. (19)  
        Elin Rydberg                   Lag: Masarna         17 sek. (24)  
        Simon Ericsson                 -                    17 sek. (21)  
        Pierre Jansson                 -                    17 sek.       
        Jesper Schreiter               Lag: Klövern         17 sek.       
        Christer Johanns SSAB Korpen   -                    17 sek.       
        Marcus Nordenber SSAB Korpen   -                    17 sek.       
    24  Hanna Windestam                -                    18 sek. (19)  
        Per Nilsson                    -                    18 sek. (-)   
        Johan Dahlrot                  -                    18 sek. (-)   
        Gustaf Sundbüe                 Lag: Projektstyrning 18 sek. (20)  
        Joakim Rinaldo                 -                    18 sek. (19)  
        Patrik Konneus                 -                    18 sek. (19)  
        Johan Eriksson                 Lag: Ellas snubbar   18 sek. (19)  
        Peter Regner                   -                    18 sek. (20)  
        Torleif Lundin                 Lag: Peab anläggning 18 sek. (21)  
        Anders Lindgren                -                    18 sek. (20)  
        Jonas Nord                     -                    18 sek. (21)  
        Björn Lindqvist                -                    18 sek.       
        David Ringh                    Lag: Telias butik Ny 18 sek.       
        Ella Stenils                   Lag: Ellas snubbar   18 sek.       
        Calle Granath                  Lag: Peab anläggning 18 sek.       
        Theres Karolusson              -                    18 sek.       
        Liv Oskarsen                   -                    18 sek.       
    41  Arvid Linder                   Lag: Projektstyrning 19 sek. (20)  
        Sune Carlsson                  Lag: Länsförsäkringa 19 sek. (21)  
        Göran Isaksson                 -                    19 sek. (22)  
        Camilla Larsson                Lag: Peab anläggning 19 sek. (19)  
        Kent Pettersson                -                    19 sek. (19)  
        Jonas Jarlö                    Lag: Klövern         19 sek. (19)  
        Mattias Olsson                 Lag: Stigtomta skola 19 sek.       
        Martin Svensson                -                    19 sek.       
        Ebba Åkerman                   -                    19 sek.       
        Eulalia Flike                  Lag: ONYX F99-00     19 sek.       
        John Wahlberg                  Lag: Sogeti lag 1    19 sek.       
        Hanna Sundin                   -                    19 sek.       
        Cornelia Berglund              Lag: ONYX F99-00     19 sek.       
    54  Mikael Larsson                 Lag: Projektstyrning 20 sek. (27)  
        Roger Brandt                   Lag: Länsförsäkringa 20 sek. (21)  
        Mårten Eidevall                Lag: SN Team Agda    20 sek. (21)  
        Adam Hellstadius               -                    20 sek. (20)  
        Stefan Kemi                    -                    20 sek. (22)  
        Patrik Gustafsson              Lag: Peab anläggning 20 sek. (23)  
        Fredrik Laaksonen              Lag: SN Team Agda    20 sek. (21)  
        Andreas Eliasson               Lag: Peab anläggning 20 sek. (20)  
        Kerstin Aviander               -                    20 sek. (-)   
        Thomas Hoverman                Lag: Ellas snubbar   20 sek. (22)  
        Ida Åhlin                      Lag: Vårdkedjan      20 sek. (22)  
        Cristin Carlsson               Lag: Ripsa Runners   20 sek. (23)  
        Kajsa Sten                     -                    20 sek.       
        Erik Jarlö                     -                    20 sek.       
        Rickard Lindberg SSAB Korpen   -                    20 sek.       
        Albin Hagberg                  -                    20 sek.       
        Johanna Sundberg               Lag: Nyköpings Bushi 20 sek.       
        Anton Ekengren                 -                    20 sek.       
        Anna Lindqvist                 Lag: Länsförsäkringa 20 sek.       
        Stefan Gjuse                   -                    20 sek.       
        Linnéa Carlsson                -                    20 sek.       
        Mariette Karlsson              Lag: ONYX F99-00     20 sek.       
        Roger Sundberg                 Lag: SN Team Agda    20 sek.       
        Joachim Claesson               Lag: Nyköpings Bushi 20 sek.       
        Anna-Karin Sköld               Lag: Stigtomta skola 20 sek.       
        Patrik Augustsson              -                    20 sek.       
        Elin Lindkvist                 Lag: Erikas Änglar   20 sek.       
    81  Patrik Andersson               -                    21 sek. (23)  
        Peter Molin                    -                    21 sek. (21)  
        Charlotte Lindberg             -                    21 sek. (22)  
        Patrik Stenils                 Lag: Ellas snubbar   21 sek. (22)  
        Teresia Lidéhn                 Lag: Fyra tanter och 21 sek. (-)   
        Joakim Falk                    -                    21 sek. (23)  
        Beatrice Ericsson              -                    21 sek.       
        Mathilda Larsson               Lag: Projektstyrning 21 sek.       
        Viktor Dahlin                  -                    21 sek.       
        Stefan Kareliusson             Lag: Telias butik Ny 21 sek.       
        Veronica Vistinmäki            -                    21 sek.       
        Lotta Karlsson                 -                    21 sek.       
    93  Anna Ekholm                    -                    22 sek. (23)  
        Anders Ericsson                Lag: Sogeti lag 1    22 sek. (24)  
        Yvonne Kemi                    -                    22 sek. (24)  
        Mats Eklund                    Lag: Sogeti lag 1    22 sek. (22)  
        Susanne Vistanmaki             -                    22 sek. (27)  
        Daniel Hagberg                 -                    22 sek. (23)  
        Josefine Palmcrantz            -                    22 sek. (22)  
        Mats Sandqvist                 -                    22 sek. (24)  
        Malin Gröning                  -                    22 sek. (24)  
        Camilla Alenius                Lag: Vårdkedjan      22 sek. (25)  
        Maria Lundgren                 Lag: Ripsa Runners   22 sek. (24)  
        Karin Josefsson                -                    22 sek.       
        Linnéa Gustafsson              -                    22 sek.       
        Emelie Öhman                   Lag: SN Tidningsserv 22 sek.       
        Erik Lenne                     Lag: Klövern         22 sek.       
        Andreas Claesson               Lag: Sogeti lag 2    22 sek.       
        Joakim Gunnarsson              Lag: Sogeti lag 2    22 sek.       
        Rebecca Larsson                Lag: Ripsa Runners   22 sek.       
        Vera Carlsson                  -                    22 sek.       
        Anna Karlsson                  Lag: SN High Five    22 sek.       
        Emil Tunholm                   Lag: Telias butik Ny 22 sek.       
    114 Jenny Palmqvist                Lag: SN Team Agda    23 sek. (24)  
        Linda Östling                  -                    23 sek. (25)  
        Lars-Olof Lundström            -                    23 sek. (24)  
        Björn Karlsson                 -                    23 sek.       
        Annika Hedberg                 Lag: SN Team Agda    23 sek.       
        Emma Niklasson                 Lag: ONYX F99-00     23 sek.       
        Sofia Olsson                   Lag: Erikas Änglar   23 sek.       
        Linda Karlsson                 Lag: SN Tidningsserv 23 sek.       
        Thilda Sandqvist               Lag: Ripsa Runners   23 sek.       
        Marie Åberg                    Lag: SN High Five    23 sek.       
        Lisa Haglund                   -                    23 sek.       
        Nicklas Pemer                  Lag: Telias butik Ny 23 sek.       
        Ann-Louise Norberg             Lag: Stigtomta skola 23 sek.       
        Elin Aldenius                  Lag: Stigtomta skola 23 sek.       
    128 Christer Eriksson              -                    24 sek. (24)  
        Thomas Antonsson               -                    24 sek. (24)  
        Sofia Lindberg                 Lag: Klövern         24 sek. (24)  
        Dick Jansson                   Lag: Vårdkedjan      24 sek.       
        Helena Malm                    -                    24 sek.       
        Kerstin Ohlson                 Lag: Masarna         24 sek.       
        Anna-Lena Stengård             Lag: Erikas Änglar   24 sek.       
        Anna Klingfeldt                -                    24 sek.       
        Mona Hamnström                 -                    24 sek.       
    137 Sven Rydén                     Lag: SN Team Agda    25 sek. (25)  
        Karin Andersson                Lag: Masarna         25 sek. (32)  
        Susanne Nord                   -                    25 sek. (-)   
        Berit Laudon                   Lag: Vårdkedjan      25 sek.       
        Nora Stålberg                  -                    25 sek.       
        Peter Hansson                  -                    25 sek.       
        Emelie Löfgren                 Lag: Klövern         25 sek.       
        Jessica Sandqvist              Lag: Ripsa Runners   25 sek.       
        Pernilla Karlsson              Lag: Stigtomta skola 25 sek.       
        Mikael Karlsson                Lag: Sogeti lag 1    25 sek.       
    147 Therese Clasdotter             Lag: Vårdkedjan      26 sek. (28)  
        Malin Andersson                Lag: Fyra tanter och 26 sek. (28)  
        Kerstin Gustavsson             Lag: Vårdkedjan      26 sek.       
        Amelie Thelander               Lag: Masarna         26 sek.       
        Sara Karlsson                  Lag: Klövern         26 sek.       
        Yin Wu                         -                    26 sek.       
        Frida Lundkvist                Lag: Stigtomta skola 26 sek.       
    154 Linn Kappel Eriksson           Lag: Fyra tanter och 27 sek. (487) 
        Gun-Mari Manzoui               -                    27 sek. (29)  
        Beatrice Kvist                 -                    27 sek.       
        Åsa Melin Kantarp              -                    27 sek.       
        Willie Kantarp                 -                    27 sek.       
        Kristina Ekstrand              Lag: Nyköpings Bushi 27 sek.       
        Julia Kunkel                   -                    27 sek.       
        Kristina Lemon                 Lag: SN High Five    27 sek.       
        Kattis Fernstedt               -                    27 sek.       
    163 Anna Karin Wällimaa            -                    28 sek.       
        Hannu Meriläinen               Lag: Sogeti lag 2    28 sek.       
        Margreta Nilsson               -                    28 sek.       
    166 Annika Ribbing                 Lag: Erikas Änglar   29 sek.       
        Ulrika Johansson               -                    29 sek.       
    168 Eva Simonsson                  -                    30 sek. (31)  
        Annnika Blomqvist              Lag: Länsförsäkringa 30 sek.       
    170 Linda Widner                   Lag: Erikas Änglar   31 sek.       
        Eva Kindborn                   -                    31 sek.       
    172 Johanna Carlsson               Lag: Masarna         32 sek.       
        Helene Hestner                 Lag: Länsförsäkringa 32 sek.       
    174 Gunnar Frisk                   -                    33 sek. (35)  
    175 Carmen Gheorghiu               Lag: Länsförsäkringa 34 sek.       
    176 Conny Ström                    -                    37 sek.       
    177 Christina Öhman                Lag: SN Tidningsserv 38 sek.       
        Sandra Wermelin                Lag: Frösunda        38 sek.       
    179 Kicki Eriksson                 -                    39 sek. (50)  
        Inger Karlsson                 Lag: Frösunda        39 sek.       
    181 Monika Pettersson              -                    40 sek.       
        Galina Daineko-Niklasson       Lag: Frösunda        40 sek.       
    183 Annica Andersson               Lag: Frösunda        41 sek.       
    184 Lena Eriksson                  Lag: Frösunda        42 sek.       
    185 Ann-Kristin Jädersten          Lag: Erikas Änglar   43 sek.       
    186 Marie Lindberg                 Lag: Frösunda        44 sek.       
    187 Anna-Stina Andersson           Lag: Stigtomta skola 45 sek.       
    188 Birgitta Eriksson              Lag: Stigtomta skola 51 sek.       
    189 Caroline Einfeldt              Lag: Stigtomta skola 53 sek.       
    190 Lisa Öberg                     Lag: Stigtomta skola 54 sek.       
        Elinor Kvist                   -                    54 sek.       
    192 Ulrik Kvist                    -                    57 sek.       
    193 Angelika Bergnér               Lag: Stigtomta skola 63 sek.       
    -   David Lunde                    -                    - sek. (-)    
    -   Robert Lindberg                -                    - sek. (-)    
    -   Sofie Wallin                   -                    - sek.        
    -   Marie Karlenius                -                    - sek.