Stigtomtaloppet 2014 2014-05-22 20:50:46
Spurttid (från sista stämpling till mål)OK Hällen


Klass: Ungdom       

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Elin Ekengren                  Stigtomta 6A         16 sek.       
        Victor Rosman                  Fokusskolan 5        16 sek.       
        Lucas Bergfors                 Västraskolan 2b      16 sek.       
    4   Theodor Ahlgren                Herrhagskolan 6      17 sek.       
        Hugo Enetjärn                  Rosenkällaskolan 5   17 sek.       
    6   Gustav Johansson               Släbroskolan 4A      18 sek.       
        Hugo Kindborn                  Släbroskolan 4a      18 sek.       
        Ludvig Steen                   Stigtomta skola 4B   18 sek.       
        Linus Gustafsson               Stigtomtaskolan 3A   18 sek.       
    10  Kajsa Sten                     Brevik 6A            19 sek.       
        Edwin Selander                 Stigtomtaskola 4B    19 sek.       
        Adam Pettersson                Stigtomta 2B         19 sek.       
        Meja Alenius                   Släbroskolan 3B      19 sek.       
    14  Oliver Doyle Andersson         Långsätterskolan 5b  20 sek.       
        Hampus Nagy                    Stigtomta 4A         20 sek.       
        Karolina Lundberg              Stigtomta 3B         20 sek.       
        Kevin Englund                  Stigtomta 3B         20 sek.       
        Rasmus Gustafsson              Stigtomtaskolan 1A   20 sek.       
    19  Linus Malm                     -                    21 sek.       
        Emil Andersson                 Stenkulla skola 5    21 sek.       
        Andreas Davidsson              Stigtomta skola 5b   21 sek.       
        Rebecka Gustafsson Lönnroth    Fokusskolan 6        21 sek.       
        Lithea Gröning                 Bettna skola klass 4 21 sek.       
        Gabriel Faviez                 Stigtomtaskolan 2c   21 sek.       
        Alice Enetjärn                 Rosenkällaskolan 1   21 sek.       
        Owen Burgers Andersson         Stigtomta skola 2b   21 sek.       
        William Björnfot               Stigtomta skola 1    21 sek.       
        Filip Eliasson                 Vittraskolan klass 2 21 sek.       
        Alva Jansson                   Stigtomtaskolan 2a   21 sek.       
        Vilgot Selander                Stigtomta FB         21 sek.       
    31  Angelica Englund               Stigtomta 5B         22 sek.       
        Cécilia Faviez                 Stigtomta 4A         22 sek.       
        Stella Andersson               Nyköpings frisk. 2-3 22 sek.       
        Tilda Eklund                   Sjösa skola klass 3  22 sek.       
        Tuva Nord                      Stigtomtaskolan 2a   22 sek.       
        Agnes Nord                     Stigtomtaskola 2a    22 sek.       
        Annika Källman                 Stigtomta skola      22 sek.       
        Ilma Liljegren                 -                    22 sek.       
        Leo Wälimaa                    Tystbergaskola 2     22 sek.       
        Jonathan Ekblom                Stigtomtaskola 1b    22 sek.       
        Nattalie Ellnemar              Buskhyttan 1-3       22 sek.       
        Liv Kron                       Stigtomta 3B         22 sek.       
    43  Ylva Van Den Brik              Stitomtaskola 3A     23 sek.       
        Izabella Åsberg                Stigtomta skola 4b   23 sek.       
        Leo Fernstedt                  Mikaeliskolan 4      23 sek.       
        Ella Mellberg                  Släbroskolan 2A      23 sek.       
        Oliver Eiderbäck               Stigtomta skola 1B   23 sek.       
        Vidar Svensson                 -                    23 sek.       
        Cajsa Alenius                  Släbroskolan 1C      23 sek.       
        Ella Ek                        Stigtomtaskola 3A    23 sek.       
        Max Eriksson                   Bettnaskolan klass 3 23 sek.       
        Signe Blomgren                 Stigtomta skola 3a   23 sek.       
    53  Premprida Chueasathum          Stigtomtaskolan 5a   24 sek.       
        Rasmus Öberg                   Stigtomta skola 1b   24 sek.       
        Kenny Sandin                   Stigtomta Fb         24 sek.       
        Zacharias Ström                Stigtomtaskolan 1A   24 sek.       
        Agnes Claesson                 Släbroskolan 3B      24 sek.       
    58  Erik Svedlind                  Stigtomta skola 2a   25 sek.       
        Rasmus Karlsson                Stigtomta 2A         25 sek.       
        Adena Kron                     Stigtomta 2B         25 sek.       
        Benjamin Hoverman              -                    25 sek.       
        Jennifer Johansson             Stigtomta skola 1    25 sek.       
    63  Jonathan Doyle Andersson       Långsätterskolan Fa  26 sek.       
        Dominika Åsberg                Stigtomta skola 1b   26 sek.       
        Olivia Eriksson                Stigtomtaskolan 2c   26 sek.       
        Hanna Bergsfors                Västraskolan         26 sek.       
        Sanna Johansson                Stigtomta 4A         26 sek.       
        Amanda Kördel                  -                    26 sek.       
        Linnea Hoverman                Stigtomta skola 1A   26 sek.       
    70  Elias Henriksson               Stenkulla skola 4    27 sek.       
        Wilma Claesson                 Släbroskolan 3A      27 sek.       
        Emma Davidsson                 Stigtomta skola 2c   27 sek.       
        Hampus Ribbing                 Stigtomtaskola Fa    27 sek.       
        Lilly Liljengren               -                    27 sek.       
        Ella Olsson                    Herrhagsskolan 1B    27 sek.       
    76  Olivia Hedström                Stigtomtaskola 2b    28 sek.       
        Klara Blomgren                 Stigtomta Fb         28 sek.       
        Nathalie Johansson             Stigtomta FB         28 sek.       
    79  Hugo Larsson                   Stigtomta 2b         29 sek.       
        Milton Kron                    Stigtomta fA         29 sek.       
    81  Rasmus Öman                    Stigtomta FA         30 sek.       
    82  Tristan Wahlberg               Nyköpings Friskola 1 34 sek.       
    83  Tyra Mellberg                  Släbroskolan 1A      43 sek.       
    -   Rebecka Lundberg               Stigtomta 5B         - sek.        
    -   Alexander Åkerman              Stigtomta 2B         - sek.        
    -   Oscar Selander                 Stigtomta 2C         - sek.        


Klass: Vuxna        

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Emil Johansson                 Lag: Ripsa Runners   13 sek.       
    2   Gustaf Sundbüe                 Lag: Projektstyrning 15 sek.       
        Göran Isaksson                 -                    15 sek.       
        Robert Lindell                 Lag: Telias butik Ny 15 sek.       
        Felix Lindell-Öhman            -                    15 sek.       
    6   Valdemar Nord                  -                    16 sek.       
        Erik Olsson                    -                    16 sek.       
        Johan Dahlrot                  -                    16 sek.       
        Peter Eriksson                 Lag: Masarna         16 sek.       
        Anna Ekholm                    -                    16 sek.       
        Patrik Stenils                 Lag: Ellas snubbar   16 sek.       
        Anders Ericsson                Lag: Sogeti lag 1    16 sek.       
        Mattias Olsson                 Lag: Stigtomta skola 16 sek.       
        Martin Svensson                -                    16 sek.       
        Anton Ekengren                 -                    16 sek.       
        Karri Lindell                  -                    16 sek.       
        John Wahlberg                  Lag: Sogeti lag 1    16 sek.       
        Jesper Schreiter               Lag: Klövern         16 sek.       
        Hampus Juteryd                 Lag: Stigtomta skola 16 sek.       
        Theres Karolusson              -                    16 sek.       
    21  Per Nilsson                    -                    17 sek.       
        Patrik Konneus                 -                    17 sek.       
        Arvid Linder                   Lag: Projektstyrning 17 sek.       
        Andreas Eliasson               Lag: Peab anläggning 17 sek.       
        Elin Rydberg                   Lag: Masarna         17 sek.       
        Mattias Lundin                 Lag: Sogeti lag 1    17 sek.       
        Ebba Åkerman                   -                    17 sek.       
        Linda Karlsson                 Lag: SN Tidningsserv 17 sek.       
        Liv Oskarsen                   -                    17 sek.       
    30  Simon Larsson                  Lag: Projektstyrning 18 sek.       
        Camilla Larsson                Lag: Peab anläggning 18 sek.       
        Adam Hellstadius               -                    18 sek.       
        Thomas Hoverman                Lag: Ellas snubbar   18 sek.       
        Simon Ericsson                 -                    18 sek.       
        David Ringh                    Lag: Telias butik Ny 18 sek.       
        Fredrik Lindmark               Lag: Telias butik Ny 18 sek.       
        Stefan Gjuse                   -                    18 sek.       
        Christer Johanns SSAB Korpen   -                    18 sek.       
    39  Joakim Rinaldo                 -                    19 sek.       
        Stefan Kemi                    -                    19 sek.       
        Teresia Lidéhn                 Lag: Fyra tanter och 19 sek.       
        Joakim Falk                    -                    19 sek.       
        Therese Clasdotter             Lag: Vårdkedjan      19 sek.       
        Cristin Carlsson               Lag: Ripsa Runners   19 sek.       
        Anders Lindgren                -                    19 sek.       
        Tim Yngsjö                     -                    19 sek.       
        Kajsa Sten                     -                    19 sek.       
        Ella Stenils                   Lag: Ellas snubbar   19 sek.       
        Albin Hagberg                  -                    19 sek.       
        Karin Josefsson                -                    19 sek.       
        Emelie Öhman                   Lag: SN Tidningsserv 19 sek.       
        Hanna Sundin                   -                    19 sek.       
        Peter Hansson                  -                    19 sek.       
        Cornelia Berglund              Lag: ONYX F99-00     19 sek.       
    55  Sune Carlsson                  Lag: Länsförsäkringa 20 sek.       
        Peter Renfors                  -                    20 sek.       
        Johan Eriksson                 Lag: Ellas snubbar   20 sek.       
        Charlotte Lindberg             -                    20 sek.       
        Lars-Olof Lundström            -                    20 sek.       
        Sofia Lindberg                 Lag: Klövern         20 sek.       
        Björn Lindqvist                -                    20 sek.       
        Pierre Jansson                 -                    20 sek.       
        Erik Jarlö                     -                    20 sek.       
        Beatrice Ericsson              -                    20 sek.       
        Linnéa Gustafsson              -                    20 sek.       
        Mathilda Larsson               Lag: Projektstyrning 20 sek.       
        Roger Sundberg                 Lag: SN Team Agda    20 sek.       
        Erik Lenne                     Lag: Klövern         20 sek.       
        Nora Stålberg                  -                    20 sek.       
        Emma Niklasson                 Lag: ONYX F99-00     20 sek.       
        Kerstin Ohlson                 Lag: Masarna         20 sek.       
    72  Hanna Windestam                -                    21 sek.       
        Mikael Larsson                 Lag: Projektstyrning 21 sek.       
        Roger Brandt                   Lag: Länsförsäkringa 21 sek.       
        Mårten Eidevall                Lag: SN Team Agda    21 sek.       
        Patrik Gustafsson              Lag: Peab anläggning 21 sek.       
        Fredrik Laaksonen              Lag: SN Team Agda    21 sek.       
        Rickard Lindberg SSAB Korpen   -                    21 sek.       
        Alice Olsson                   Lag: ONYX F99-00     21 sek.       
        Stefan Kareliusson             Lag: Telias butik Ny 21 sek.       
        Frida Lundkvist                Lag: Stigtomta skola 21 sek.       
        Marcus Nordenber SSAB Korpen   -                    21 sek.       
    83  Kent Pettersson                -                    22 sek.       
        Peter Regner                   -                    22 sek.       
        Linda Östling                  -                    22 sek.       
        Johanna Sundberg               Lag: Nyköpings Bushi 22 sek.       
        Anna Lindqvist                 Lag: Länsförsäkringa 22 sek.       
        Eulalia Flike                  Lag: ONYX F99-00     22 sek.       
        Veronica Vistinmäki            -                    22 sek.       
        Anna Karin Wällimaa            -                    22 sek.       
        Anna-Karin Sköld               Lag: Stigtomta skola 22 sek.       
        Patrik Augustsson              -                    22 sek.       
        Jessica Sandqvist              Lag: Ripsa Runners   22 sek.       
        Pernilla Karlsson              Lag: Stigtomta skola 22 sek.       
        Emil Tunholm                   Lag: Telias butik Ny 22 sek.       
    96  Patrik Andersson               -                    23 sek.       
        Jonas Jarlö                    Lag: Klövern         23 sek.       
        Mats Eklund                    Lag: Sogeti lag 1    23 sek.       
        Thomas Antonsson               -                    23 sek.       
        Josefine Palmcrantz            -                    23 sek.       
        Karin Andersson                Lag: Masarna         23 sek.       
        Jonas Nord                     -                    23 sek.       
        Calle Granath                  Lag: Peab anläggning 23 sek.       
        Linnéa Carlsson                -                    23 sek.       
        Mariette Karlsson              Lag: ONYX F99-00     23 sek.       
        Viktor Dahlin                  -                    23 sek.       
        Joakim Gunnarsson              Lag: Sogeti lag 2    23 sek.       
        Rebecca Larsson                Lag: Ripsa Runners   23 sek.       
        Vera Carlsson                  -                    23 sek.       
        Linda Widner                   Lag: Erikas Änglar   23 sek.       
    111 Peter Molin                    -                    24 sek.       
        Jenny Palmqvist                Lag: SN Team Agda    24 sek.       
        Torleif Lundin                 Lag: Peab anläggning 24 sek.       
        Daniel Hagberg                 -                    24 sek.       
        Mats Sandqvist                 -                    24 sek.       
        Camilla Alenius                Lag: Vårdkedjan      24 sek.       
        Maria Lundgren                 Lag: Ripsa Runners   24 sek.       
        Annika Hedberg                 Lag: SN Team Agda    24 sek.       
        Amelie Thelander               Lag: Masarna         24 sek.       
        Sofia Olsson                   Lag: Erikas Änglar   24 sek.       
        Anna Klingfeldt                -                    24 sek.       
        Mona Hamnström                 -                    24 sek.       
        Annika Ribbing                 Lag: Erikas Änglar   24 sek.       
        Thilda Sandqvist               Lag: Ripsa Runners   24 sek.       
    125 Ida Åhlin                      Lag: Vårdkedjan      25 sek.       
        Susanne Vistanmaki             -                    25 sek.       
        Joachim Claesson               Lag: Nyköpings Bushi 25 sek.       
        Helena Malm                    -                    25 sek.       
        Sara Karlsson                  Lag: Klövern         25 sek.       
        Anna-Lena Stengård             Lag: Erikas Änglar   25 sek.       
        Kristina Ekstrand              Lag: Nyköpings Bushi 25 sek.       
        Emelie Löfgren                 Lag: Klövern         25 sek.       
    133 Magnus Blårand                 Lag: Ellas snubbar   26 sek.       
        Yvonne Kemi                    -                    26 sek.       
        Christer Eriksson              -                    26 sek.       
        Malin Gröning                  -                    26 sek.       
        Björn Karlsson                 -                    26 sek.       
        Kerstin Gustavsson             Lag: Vårdkedjan      26 sek.       
        Andreas Claesson               Lag: Sogeti lag 2    26 sek.       
        Lotta Karlsson                 -                    26 sek.       
        Beatrice Kvist                 -                    26 sek.       
    142 Susanne Nord                   -                    27 sek.       
        Berit Laudon                   Lag: Vårdkedjan      27 sek.       
        Åsa Melin Kantarp              -                    27 sek.       
        Willie Kantarp                 -                    27 sek.       
        Sandra Wermelin                Lag: Frösunda        27 sek.       
        Anna Karlsson                  Lag: SN High Five    27 sek.       
        Lisa Haglund                   -                    27 sek.       
        Ann-Louise Norberg             Lag: Stigtomta skola 27 sek.       
        Elin Aldenius                  Lag: Stigtomta skola 27 sek.       
    151 Sven Rydén                     Lag: SN Team Agda    28 sek.       
        Julia Kunkel                   -                    28 sek.       
        Christina Öhman                Lag: SN Tidningsserv 28 sek.       
        Ulrika Johansson               -                    28 sek.       
        Jörgen Flink                   Lag: Nyköpings Bushi 28 sek.       
    156 Malin Andersson                Lag: Fyra tanter och 29 sek.       
        Eva Simonsson                  -                    29 sek.       
        Dick Jansson                   Lag: Vårdkedjan      29 sek.       
        Yin Wu                         -                    29 sek.       
        Margreta Nilsson               -                    29 sek.       
        Elin Lindkvist                 Lag: Erikas Änglar   29 sek.       
    162 Linn Kappel Eriksson           Lag: Fyra tanter och 30 sek.       
        Kristina Lemon                 Lag: SN High Five    30 sek.       
        Nicklas Pemer                  Lag: Telias butik Ny 30 sek.       
    165 Gunnar Frisk                   -                    31 sek.       
        Hannu Meriläinen               Lag: Sogeti lag 2    31 sek.       
        Eva Kindborn                   -                    31 sek.       
        Annnika Blomqvist              Lag: Länsförsäkringa 31 sek.       
        Helene Hestner                 Lag: Länsförsäkringa 31 sek.       
    170 Kattis Fernstedt               -                    34 sek.       
        Carmen Gheorghiu               Lag: Länsförsäkringa 34 sek.       
    172 Marie Åberg                    Lag: SN High Five    36 sek.       
        Annica Andersson               Lag: Frösunda        36 sek.       
    174 Gun-Mari Manzoui               -                    37 sek.       
        Kicki Eriksson                 -                    37 sek.       
    176 Inger Karlsson                 Lag: Frösunda        43 sek.       
    177 Conny Ström                    -                    44 sek.       
    178 Ann-Kristin Jädersten          Lag: Erikas Änglar   47 sek.       
    179 Monika Pettersson              -                    48 sek.       
        Galina Daineko-Niklasson       Lag: Frösunda        48 sek.       
    181 Lena Eriksson                  Lag: Frösunda        52 sek.       
    182 Anna-Stina Andersson           Lag: Stigtomta skola 53 sek.       
    183 Marie Lindberg                 Lag: Frösunda        54 sek.       
    184 Birgitta Eriksson              Lag: Stigtomta skola 57 sek.       
    185 Caroline Einfeldt              Lag: Stigtomta skola 58 sek.       
    186 Lisa Öberg                     Lag: Stigtomta skola 59 sek.       
    187 Angelika Bergnér               Lag: Stigtomta skola 61 sek.       
    188 Ulrik Kvist                    -                    64 sek.       
    189 Elinor Kvist                   -                    68 sek.       
    -   David Lunde                    -                    - sek.        
    -   Kerstin Aviander               -                    - sek.        
    -   Robert Lindberg                -                    - sek.        
    -   Andreas Bergfors               -                    - sek.        
    -   Johanna Carlsson               Lag: Masarna         - sek.        
    -   Mikael Karlsson                Lag: Sogeti lag 1    - sek.        
    -   Sofie Wallin                   -                    - sek.        
    -   Marie Karlenius                -                    - sek.