Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2019 - Resultat
Stigtomtaloppet 2019ti 2019-05-28 21:50
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl Namn                      Kommentar                     Tid 



   Mellanstadiet  (2 900 m                       

      1 Cajsa Alenius             Nyköpings OK                 2:42 
      2 Rasmus Öberg              Stigtomta skola 6b           2:52 
      3 Astor Lenninger           Stigtomta skola 5a           2:59 
      4 Elvira Lindsten           Långsätterskolan 4a          3:06 
      5 Tuva Karlsson Sandberg    Ok Hällen                    3:11 
      6 Thea Karlsson             OK Hällen                    3:20 
      7 Amanda Hansen             Stigtomta Skola 4b           3:22 
      8 Saga Thorell              Stigtomta skola 3b           3:37 
      9 Chanell Lekander          5B                           3:39 
     10 Oliwer Eriksson           Långbergsskolan 4d           3:41 
     11 Leia Lund                 Stigtomtaskola 4b            3:43 
     12 Lucas Broberg                                          3:50 
     13 Elliot Hedström           Stigtomta skola 4a           3:57 
     14 Tilde Berg                Bryngelstorpsskolan          3:58 
     15 Teodor Regner             Vrenafriskola klass          3:59 
     16 Hugo Annerfors                                         4:03 
     17 Robin Öman                                             4:11 
     18 Wilma Fredriksson         Stigtomta Skola 5a           4:16 
     19 Lova Edenius              Stigtomta skola 5a           4:19 
     20 Vilma Bjärengren          Kunskapsskolan 4:1           4:22 
     21 Linnea Hoverman           Stigtomta skola 6A           4:39 



   Lågstadiet  (89)  900 m                       

      1 Elias Rydberg             Stigtomta Skola 3b           2:53 
      2 Hjalmar Sjöberg           3 A Stigtomta skola          3:08 
      3 Emil Öberg                Stigtomta skola 2a           3:15 
      4 Albin Brolin              Stigtomta 2B                 3:17 
      5 Oscar Rydberg             Stigtomta Skola 1b           3:19 
      6 Colin Sandin              Stigtomta IF p-09            3:25 
      6 Tage Lindsten             Långsätterskolan 2a          3:25 
      8 Jack Arvidsson                                         3:27 
      9 Elias Öberg               OK Hällen                    3:29 
     10 Siri Spång                Vittra Kungshagen 3          3:31 
     11 Lowe Lenninger            Stigtomta skola              3:33 
     12 Lukas Kantarp             Finspångs AIK                3:37 
     12 Thyra Hildebrand          Stigtomta FB                 3:37 
     14 Ingalisa Öberg            OK Hällen                    3:39 
     15 Elsa Haglund              Stigtomta 2b                 3:41 
     16 Harry Teplan              Klass 2, Rosenkälla          3:42 
     17 Arvid Wevel                                            3:44 
     18 Leopold Lindeborg         Vrena skola 2                3:45 
     19 Lucas Ohlson              Stigtomta skola 1a           3:52 
     20 Jordan Holmsell           Stigtomta 1a                 3:53 
     21 Ellie Nettelbladt         Stigtomta klass 1b           3:54 
     22 Ludvig Jutberger          Bryngelstorp 3               3:58 
     23 Oscar Claesson            Sogeti                       4:05 
     24 Neo Welin                 Klass 1a Stigtomta           4:06 
     25 Klara Liljeblad                                        4:08 
     25 Tyra Gullstrand           Stigtomtaskola 3a            4:08 
     27 Astrid Kvist              Bryngelstorpsskolan          4:11 
     28 Juno Gimlander                                         4:12 
     29 Vilmer Reuterwall         Stigtomta Skola 1b           4:14 
     30 Moa Jerner                Fa Stigtomtaskolan           4:15 
     31 Maya Rosman               Stigtomtaskolan 2a           4:17 
     32 Freja Karlsson            OK Hällen                    4:18 
     33 Linnea Steen              Stigtomta Skola 2a           4:19 
     34 Isabell Myrman            Stenkullaskolan              4:20 
     34 Towa Eriksson             Långbergsskolan 1B           4:20 
     36 Julian Santo              Ramdalsskolan 1c             4:23 
     37 Tova Edenius              Stigtomta Skola 3b           4:25 
     38 Jonathan Jormalainen      RMJ Bygg                     4:27 
     39 Julia Broberg             Stigtomta Skola 1a           4:31 
     40 Lucas Öberg               Stigtomta skola Fb           4:33 
     41 Alve Kjulin               Stigtomta förskol            4:35 
     42 Ellinore Johansson        Stigtomtaskola 3a            4:36 
     43 Liam Kindstrand           FB                           4:38 
     44 Elin Beijar               1A Stigtomta skola           4:39 
     44 Julia Hansen              Stigtomta Skola 3a           4:39 
     46 Jennifer Johansson        Stigtomtaskola 6a            4:41 
     47 Magdalena Lindholm        Skolgårda/Motala 2b          4:42 
     48 Alina Bönnemark           OK Hällen                    4:45 
     49 Livia Arvidsson                                        4:46 
     49 Emma Liljeblad                                         4:46 
     51 Smilla Rickarosson        Stigtomta 3a                 4:48 
     52 Elwira Eklund             Sjösa klass 2                4:52 
     53 Simon Arvin               Stigtomta Skola 1b           4:53 
     54 Alice Arogén              Stigtomta förskolekl         4:55 
     55 Tuva Schelin              M1 Vittraskolan              4:58 
     56 Oscar Eriksson            Stigtomta Skola 2a           4:59 
     56 Ella Skoog                Vittra Skola Klass 1         4:59 
     56 Ebba Bjärengren           Släbroskolan 1a              4:59 
     59 Meja Broberg              Stigtomta Skola 1b           5:00 
     60 Alice Örnfjäder           OK Hällen                    5:02 
     61 Iris Källströmer          Buskhyttanskolan 2           5:05 
     62 Othilia Skantze           Förskolekl Stigtomta         5:07 
     63 Mathilde Skantze          Stigtomta skola 3b           5:08 
     64 Meya Öjermark                                          5:10 
     64 Ollewer Öhman             Stigtomta skola 2a           5:10 
     66 Hanna Moscarda            Östra Skolan 2b              5:11 
     67 Rasmus Sjödin             Stigtomta Skola 1B           5:12 
     68 Pelle Moscarda            Östra skolan FA              5:13 
     69 Theo Abrahamsson          Stigtomta skola förs         5:15 
     70 Knut Källströmer                                       5:16 
     71 Teodor Blomgren                                        5:17 
     72 Ebba von Zweigbergk                                    5:27 
     73 Emelie Hoverman           Stigtomta skola 2A           5:28 
     74 Emilia Wessberg           Släbroskolan                 5:31 
     75 Samuel Swing              Stigtomta skola 2b           5:32 
     76 Liam Hultgren             Stigtomta skola 1a           5:42 
     77 Lovisa Wessberg           Långsätterskolan             5:45 
     78 Hilma Hildebrand          Stigtomta Skola 3a           5:47 
     79 Vilgot Blomgren                                        5:50 
     80 Isabelle Andersson        Stigtomta förskolekl         5:52 
     81 Nelly Haglund             Stigtomta fa                 5:54 
     81 Livia Wennerberg          Släbroskolan 2a              5:54 
     83 Melvin Lönnvik            Förskoleklass                5:59 
     83 Ebba Fredriksson          Stigtomta Skola 3b           5:59 
     85 Emilia Reuterwall         Stigtomta Skola 3b           6:03 
     86 Emilia Forsberg Lilja     Bryngelstorp 2               6:08 
     87 Arvin Zeinow              Ok Hällen                    6:17 
     88 Elma Thronborg                                         6:20 
     89 Buster Nordin             Stigtomta skola              6:37 




Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners: