Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2019 - Resultat 3,8 och 7,6 km
Stigtomtaloppet 2019ti 2019-05-28 21:51
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl Namn                      Klubb                           Kommentar                     Tid 



   7,6 km  (121)     7600 m                      

      1 Robbin Kantarp            Lag: Gott & Blandat             Finspångs AIK               25:46 
      2 Jan Johansson             -                               LK Nyköping runners         29:16 
      3 Albin Falk                Lag: Bryngelstorpskolan Lotta                               29:37 
      4 Per Öberg                 Lag: Bryngelstorpskolan Emma                                30:21 
      5 Per Nilsson               -                               LK Nyköping Runners         30:31 
      6 Mikael Larsson            Lag: Projektstyrning med vänne                              31:38 
      7 Johanna Engström          Lag: Projektstyrning med vänne                              31:46 
      8 Nina Ellmark              -                                                           31:58 
      9 Valdemar Nord             -                                                           32:02 
     10 Martin Nettelbladt        -                                                           32:19 
     11 Marcus Steiner            -                               Elgiganten kök              33:33 
     12 Chantelle Hesselberg      -                               Ok hällen                   33:40 
     13 Fredrik Svensson          -                               IK Tun                      33:58 
     14 Oscar Åström              Lag: Quattro formaggi                                       34:05 
     15 Natalie Åström            Lag: Quattro formaggi                                       34:31 
     16 Peter Hollström           -                                                           34:44 
     17 Patrik Pilheden           Lag: Oldies but goldies                                     34:46 
     18 Carro Bure                Lag: Sogeti 2                                               35:11 
     19 Claes Andersson           Lag: Sogeti 2                                               35:16 
     20 Emil Renfjäll             -                                                           35:19 
     21 Royne Myrman              -                               Myrmans massage             35:31 
     22 Henrik Berglund           Lag: Rehns Runners                                          35:32 
     23 Matts Jansson             Lag: Smärta                                                 35:41 
     24 Jesper Mindemark          -                                                           35:52 
     25 Maciek Wieczorek          Lag: SSAB- Jerngänget           SSAB                        35:55 
     26 Andréas Kågeman           -                                                           36:03 
     27 Pontus Gustafsson         -                                                           36:09 
     28 Marika Nylund Ek          Lag: Bryngelstorpskolan Lotta                               36:14 
     29 Gullmar Bergman           -                                                           36:21 
     30 Oscar Walldén             -                                                           36:28 
     31 Pierre Jakobsson          Lag: Alfalfagroddarna           Nyköpings Högstadium        36:30 
     32 Sandra Edhager            Lag: Smärta                                                 36:35 
     33 Jonas Karlsson            Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                36:42 
     34 Jonas Hultgren            Lag: Rehns Runners                                          36:46 
     35 Jimmy Österström          Lag: Kunskapsskolan Force       Kunskapsskolan              36:55 
     36 Daniel Jarmyr             Lag: CTT Lag 1                                              36:57 
     37 Daniel Haglund            -                                                           37:07 
     38 Johan Lindholm            -                                                           37:24 
     39 Hampus Almberg            Lag: NSU runners 1                                          37:36 
     40 Annika Hall               Lag: CTT Lag 1                                              37:41 
     41 Eva Lund                  Lag: ...och lust                                            37:45 
     42 Johan Eriksson            Lag: Rehns Runners                                          37:47 
     43 Alexandra Ericsson Green  Lag: Alfalfagroddarna           Nyköpings Högstadium        37:50 
     44 Nils Linder               Lag: Team Cura                                              37:51 
     45 Johan Skeppstedt          Lag: Quattro formaggi                                       38:18 
     46 Jesper Broberg            -                                                           38:19 
     47 Beatrice Bremsjö          Lag: Storslaget                                             38:22 
     48 Mårthen Backman           Lag: Brevisskolan lag 2                                     38:33 
     49 Patrik Stenils            Lag: Kunskapsskolan Speed       Kunskapsskolan              38:57 
     50 Emma Kantarp              Lag: Gott & Blandat             Ärla IF                     39:04 
     51 Peter Regner              -                               Sjöfartsverket              39:48 
     52 Albin Andersson           Lag: CA Byggkontroll AB                                     40:04 
     53 Christian Udin            Lag: Samhällsbyggarna           Nyköpings kommun            40:10 
     54 Maria Bjärengren          -                                                           40:15 
     55 Anders Lindgren           -                               Nyköpings bis               40:16 
     56 Robin Stridh              Lag: NSU runners 1                                          41:05 
     57 Hans Orbelius             Lag: Kunskapsskolan Speed       Kunskapsskolan              41:10 
     58 Marie Skeppstedt          Lag: Quattro formaggi                                       41:13 
     59 Linda Söderström          Lag: Smärta                                                 41:22 
     60 Tobias Brohlin            -                               Stigtomta Löpning           41:23 
     61 Elin Schelin              -                                                           41:29 
     62 Rebecca Kågemalm          Lag: Östras långa                                           41:31 
     63 Adele Palmqvist           -                                                           41:33 
     64 Martin Maksinen           Lag: Sogeti 2                                               41:34 
     65 Peter Calmén              Lag: No More Vass                                           41:45 
     66 Susanne Eriksson          -                                                           41:49 
     67 Ida Lindqvist             Lag: Smärtmottagningen                                      42:10 
     67 Henrik Pettersen          -                                                           42:10 
     69 Martin Englund            Lag: Martins kämpar                                         42:11 
     70 Ilma Liljengren           -                                                           42:16 
     71 Thomas Liljengren         -                                                           42:28 
     72 Sara Wirqvist             Lag: VC Stadsfjärden 1                                      42:32 
     72 Mari Andersson            -                                                           42:32 
     74 Renée Myrman              -                               Myrmans massage             42:41 
     75 Robert Fornstedt          Lag: Brevisskolan lag 1                                     42:53 
     75 Petra Janson              Lag: Brevisskolan lag 1                                     42:53 
     77 Conny Andersson           Lag: CA Byggkontroll AB                                     43:20 
     78 Jonas Thorsell            Lag: Kungshem Runners                                       43:23 
     79 Tobias Eriksson           Lag: Kungshem Runners                                       43:24 
     80 Emma Hallkvist            Lag: Kungshem Runners                                       43:35 
     81 Anna Philipsson           Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        43:43 
     82 Lina Björkborg            Lag: Vipers vassa               Nyköpings församling        43:44 
     82 Gunnar Björkvall          Lag: Vipers vassa               Nyköpings församling        43:44 
     84 Robert Andersson          Lag: Hillmountain Runners                                   43:57 
     85 Louise Baldwin            Lag: Hillmountain Runners                                   43:58 
     86 Jesper Moberg             Lag: SSAB- Jerngänget           SSAB                        43:59 
     87 Marlene Bergman           Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        44:04 
     88 Markus Forsberg           -                                                           44:09 
     89 Linda Folkesson           Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        44:27 
     90 Sofia Johansson           Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        44:29 
     90 Ulrica Gustafsson         -                                                           44:29 
     92 Elsa Linder               -                               OK Hällen                   44:34 
     93 Johannes Wahlinder        Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                45:11 
     94 Cecilia Norinder          Lag: Vipers vassa               Nyköpings församling        45:14 
     95 Åsa Lindholm              Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              45:53 
     96 Malin Jernberg            -                               SSAB                        45:58 
     97 Gabriela Villegas         Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                46:11 
     98 Veronica BLomqvist        Lag: Svårslaget 1                                           46:15 
     99 Katarina Bergkvist        Lag: Samhällsbyggarna           Nyköpings kommun            46:39 
    100 berit laudon              Lag: Svårslaget 1                                           46:42 
    101 Anders Stromberg          Lag: No More Vass                                           47:23 
    102 Maria Hövling             Lag: Gott & Blandat             Nyköping                    47:29 
    103 Helen Pahverk             -                               LK Nyköpings Runners        48:05 
    104 Lars Eriksson             Lag: Sogeti 1                                               48:41 
    105 Titti Dahlgren            Lag: Svårslaget 1                                           48:51 
    106 Marie Hult                -                                                           49:57 
    107 Camilla Johansson         Lag: Malmbryggshages stjärnor                               50:23 
    108 Fredrik Hegefors          Lag: Gott & Blandat             Nyköping                    50:24 
    109 Maria Ljungblom           Lag: Samhällsbyggarna           Nyköpings kommun            50:39 
    109 Marie Frisk               Lag: Vipers vassa               Nyköpings församling        50:39 
    111 Jenny Tjärnström          Lag: Vipers vassa               Nyköpings församling        50:45 
    112 Annika Hillebäck          Lag: Malmbryggshages stjärnor                               50:57 
    113 Marie Broman              Lag: Östras långa                                           51:08 
    114 Anders Lindholm           -                               Team Brudparet              52:04 
    114 Evelyn Lindholm           -                               Team Brudparet              52:04 
    116 Anna Andersson            Lag: CA Byggkontroll AB                                     52:51 
    117 Jenny Mendel-Hartvig      Lag: Lästringe Alma DV 1                                    52:54 
    118 Jorge Campusano           Lag: Malmbryggshages stjärnor                               54:06 
    119 Lina Lundström Öhmark     Lag: Malmbryggshages stjärnor                               56:04 
    120 Alexander Ceder           Lag: ...och lust                                            56:15 
    121 Kenneth Fernström         Lag: Smärtmottagningen                                    1:01:44 



   3,8 km  (439)     3800 m                      

      1 Henrik Anängen            -                               LK Nyköpings Runners        14:01 
      2 Peter Öberg               Lag: SSAB Teknik projekt-metal                              15:06 
      3 Daniel Karlsson           Lag: NSU runners 1                                          15:18 
      4 Adrian Byström            -                                                           15:28 
      5 Isak Anängen              -                               Nyköpings OK                15:32 
      6 Stefan Kemi               Lag: Sengångarna                                            15:33 
      7 Björn Lindqvist           Lag: SSAB Teknik projekt-metal                              15:51 
      8 Robert Åndberg            Lag: GT 2                                                   16:02 
      8 Hugo Svensson             Lag: Projektstyrning med vänne                              16:02 
     10 Cajsa Alenius             -                               Nyköpings OK                16:06 
     10 William Björnfot          -                                                           16:06 
     12 Frida Jarding             Lag: NSU runners 1                                          16:29 
     13 Valter Hedin              Lag: Team Hedin                                             16:41 
     14 Daniel Ekstrand           Lag: CTT Lag 1                                              16:42 
     15 Jonas Ek                  -                                                           16:43 
     16 Antonio Reyes             Lag: SSAB Teknik projekt-metal                              16:48 
     17 Anna Ekholm               -                                                           16:52 
     18 Kenny Sandin              -                               Stigtomta IF p-07           16:57 
     19 Victor Rosman             -                               Gripenskolan BF18A          17:00 
     20 Extra Extra               Lag: Östras korta                                           17:05 
     21 Lucas Bergfors            -                               Nyköpings BIS 05            17:15 
     22 Jayaperkash Someshwar     Lag: SSAB Teknik projekt-metal                              17:16 
     23 Rasmus Öberg              -                               OK Hällen                   17:19 
     24 Henrik Björnfot           -                                                           17:22 
     25 Emanuel Eriksson          -                                                           17:40 
     26 Edwin Selander            -                                                           17:57 
     27 Johan Spång               Lag: CTT Lag 2                                              18:02 
     28 Ludvig Hedin              Lag: Team Hedin                                             18:04 
     29 Anton Börjesson           Lag: NSU runners 2                                          18:07 
     30 Oscar Selander            -                                                           18:09 
     31 Markus Rehnström          -                                                           18:10 
     32 Anna Hedin                Lag: Team Hedin                                             18:12 
     33 Oliver Byström            -                                                           18:14 
     33 Erik Segerberg            -                                                           18:14 
     35 Martin Svensson           Lag: CTT Lag 1                                              18:24 
     35 Erik Kaill                Lag: Martins kämpar                                         18:24 
     37 Gustav Teplan             Lag: NSU runners 1                                          18:26 
     38 Mattias Herngren          Lag: Fokus Armada                                           18:36 
     39 Stephanie Nielsen         Lag: GT 1                                                   18:57 
     39 Samuel Svensson           Lag: Projektstyrning med vänne                              18:57 
     41 Jennifer Hultgren         -                               Stigtomta Skola 6a          18:58 
     42 Ella Stenils              -                                                           19:00 
     43 Andreas Bergfors          Lag: KONTOREX AB                                            19:01 
     44 Lotta Björnfot            Lag: LagEtt                                                 19:06 
     44 Emil Öberg                -                               OK Hällen                   19:06 
     46 Anders Hansson            Lag: Sengångarna                                            19:08 
     47 Johan Bolin               Lag: Sogeti 3                                               19:09 
     48 Lias Rehnström            -                                                           19:13 
     49 David Arogén              -                               Stigtomta skola 4a          19:14 
     50 Henrik Ericsson           Lag: LBS Lag 1                                              19:16 
     51 August Hedin              Lag: Team Hedin                                             19:28 
     51 Hanna Anängen             -                               Nyköpings OK                19:28 
     53 Raymond Zriek             Lag: Superstars                                             19:32 
     54 Maria Norman              Lag: Let´s Laget                                            19:34 
     55 Emil Lindkvist            Lag: Superstars                                             19:38 
     56 Caroline Johansson        -                                                           19:40 
     57 Daniel Hjärtström         Lag: Sogeti 3                                               19:44 
     58 Mikael Jahr               Lag: LBS Lag 2                                              19:46 
     59 Hugo Larsson              -                                                           19:49 
     60 Isabelle Johansson        -                                                           19:51 
     61 Hanna Bergfors            -                               Nyköpings Bis F07           20:01 
     61 Lena Bergfors             -                               Kontorex AB                 20:01 
     63 Martin Martin             Lag: Östras korta                                           20:05 
     63 Jenny Wevel               Lag: Grillmorsorna 5.0                                      20:05 
     65 Linda Nyström             -                                                           20:13 
     66 Denise Lundh              Lag: GT 1                                                   20:15 
     67 Mikael Selander           Lag: CTT Lag 2                                              20:17 
     68 Henrik Rudsäter           Lag: Kyrklopporna 2                                         20:19 
     69 Johanna Karlsson          Lag: Grillmorsorna 5.0                                      20:27 
     69 Anna Gimlander            -                                                           20:27 
     71 Lars Håsteen              Lag: Dibber 4                                               20:29 
     72 Jonathan Elcar            Lag: LBS Lag 2                                              20:33 
     73 Veerle Larsson            Lag: Brevisskolan lag 1                                     20:37 
     74 Fred Butamanya            Lag: ...och lust                                            20:46 
     75 Jimmy Nyström             Lag: Mickes projektiler                                     20:47 
     76 Nelly Schmützer           -                                                           20:48 
     77 Pontus Schmützer          -                                                           20:52 
     78 Björn Larsson             Lag: Mickes projektiler                                     20:54 
     78 Fredrik Schenell          -                                                           20:54 
     80 Mattias Bähr              Lag: I nöd...                                               20:55 
     81 Veronica Sterner          Lag: Bedrövligt                                             20:56 
     82 David Nyquist             Lag: Bryngelstorpskolan Lotta                               21:03 
     83 Andreas Claesson          Lag: Sogeti 3                                               21:04 
     84 Jesper Schönbeck          Lag: Flow                                                   21:08 
     85 Anna Askbom-Husa          Lag: NSU runners 2                                          21:10 
     86 Jenny Silfver             Lag: Bedrövligt                                             21:13 
     87 Stefan Petersson          Lag: Oldies but goldies                                     21:14 
     88 Angela Norman             Lag: Bedrövligt                                             21:15 
     89 Jessica Sandberg          -                               OK Hällen                   21:17 
     90 Tuva Karlsson Sandberg    -                               OK Hällen                   21:18 
     91 Elsa Lindström            -                                                           21:19 
     92 Elvira Wolfenstein        -                               SIF                         21:20 
     93 Jonathan Kemi             Lag: Fokus Armada                                           21:25 
     94 Amanda Hoverman           -                               Stigtomta if F07-09         21:29 
     95 Carina Ericsson           -                               Campus Nyköping             21:30 
     96 Anneli Mattson            Lag: Smärta                                                 21:32 
     97 Christine Christensen     Lag: Flow                                                   21:33 
     98 Emma Andersson            Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                21:35 
     98 Eleonoer Dahlberg         Lag: Dibber 1                                               21:35 
    100 Sonja Hedström            -                               Campus Nyköping             21:37 
    101 Torbjörn Johansson        Lag: CTT Lag 2                                              21:46 
    102 Anneli Söderholm          Lag: SSAB- Jerngänget           SSAB                        21:48 
    103 Linnéa Alexandersson      Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                21:49 
    104 Ida Sundberg              Lag: Sengångarna                                            21:51 
    105 Line Broberg              -                                                           21:53 
    106 Linus Pettersson          Lag: Rehns Runners                                          21:54 
    106 Elsa Pettersson           -                               Stigtomta skola 4b          21:54 
    108 Marcus Vilsson            -                                                           21:55 
    109 Simon Jakobsson           Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                21:56 
    110 Joel Öberg                Lag: KONTOREX AB                                            21:59 
    111 Catrin Ahlin              Lag: GT 3                                                   22:02 
    112 Vilgot Selander           -                                                           22:05 
    113 Peter Dahlberg            Lag: Dibber 3                                               22:09 
    114 Anton Eriksson            Lag: Sogeti 1                                               22:16 
    115 Jörgen Johansson          Lag: Skutt                                                  22:17 
    116 Jenny Alm                 Lag: Stjärnorna på slottet                                  22:18 
    117 Ugo Jadrijevic            Lag: CTT Lag 2                                              22:19 
    118 Lars-Olof Lundström       -                                                           22:26 
    119 Thomas Sättermon          Lag: Skutt                                                  22:35 
    120 Thea Mikaelsson           Lag: Gott & Blandat             Nyköping                    22:42 
    120 Leif Forsberg             Lag: SSAB- Jerngänget           SSAB                        22:42 
    122 Lisette Mikaelsson        Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        22:43 
    122 Sofia Holm                Lag: Bryngelstorpskolan Lotta                               22:43 
    124 Merita Åkerlund           Lag: Fokus Armada                                           22:44 
    125 Petra Nygren              Lag: SSAB- Jerngänget           SSAB                        22:47 
    126 Maud Pettersson           Lag: LagEtt                                                 22:50 
    127 Birgitta Virgo            -                                                           22:55 
    128 Marie Thuland             -                               Campus Nyköping             23:05 
    129 Agnes Claesson            Lag: Sogeti 1                                               23:07 
    130 Wilma Claesson            Lag: Sogeti 1                                               23:08 
    131 Daniel Lexell             Lag: LBS Lag 1                                              23:10 
    132 Jan Eckerdal              Lag: The stars                                              23:15 
    133 Sandra Bergentoft         Lag: Stjärnorna på slottet                                  23:17 
    134 Milton Kron               -                                                           23:20 
    135 My Landin                 -                                                           23:23 
    136 Åsa Melin Kantarp         -                                                           23:24 
    136 Therese Arogén            -                               Stigtomta skola 5a          23:24 
    138 Nellie Hansson            -                                                           23:25 
    139 Willie Kantarp            -                                                           23:26 
    140 Catrin Selander           Lag: GT 3                                                   23:28 
    140 Maria Gottvall            Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        23:28 
    142 Linda Enell               Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        23:30 
    142 Crister Modin             Lag: Sogeti 3                                               23:30 
    142 Hannu Husa                Lag: NSU runners 2                                          23:30 
    145 Mats Karlsson             Lag: Flow                                                   23:32 
    146 Lisa Söderlund            Lag: Superstars                                             23:34 
    147 Elisabet Öberg            Lag: LagEtt                                                 23:41 
    148 Sara Keyser               Lag: Mary's                                                 23:42 
    149 Conny Skuthälla Jonsson   Lag: CTT Lag 2                                              23:47 
    150 Fredrik Nilsson           Lag: Skavsta Flyers             Stockholm Skavsta Fl        23:52 
    151 Kerstin Gustavsson        Lag: Storslaget                                             23:53 
    152 Loke Zeinow               -                               Ok Hällen                   23:54 
    153 Erik Svedlind             -                                                           24:01 
    154 Anja Vesterlund           Lag: VC Stadsfjärden 5                                      24:03 
    155 Sofia Nordkvist           Lag: Vårdens änglar                                         24:04 
    155 Jessica Wollenstein       -                                                           24:04 
    157 Per Larsson               Lag: Samhällsbyggarna           Nyköpings kommun            24:10 
    158 Margaretha Rahm           Lag: CTT Lag 1                                              24:13 
    159 Magnus Bäckmark           Lag: Samhällsbyggarna           Nyköpings kommun            24:22 
    160 Patrik Östlund            Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                24:23 
    160 Vera Carlsson             -                               OK Hällen                   24:23 
    162 Björn Larsson             -                                                           24:24 
    163 Linda Edh                 Lag: Östras korta                                           24:29 
    164 Susanne Andersson         Lag: Brevisskolan lag 2                                     24:33 
    164 Liv Kron                  -                                                           24:33 
    166 Fredrik Carlsson          Lag: Let´s Laget                                            24:36 
    167 Rebecca Lindqvist         Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                24:37 
    167 Johan Andersson           Lag: KONTOREX AB                                            24:37 
    169 Alexandra Björklund       Lag: Bedrövligt                                             24:40 
    170 Annika Bergman            -                                                           24:43 
    171 Johan Eriksson            Lag: Kungshem Runners                                       24:44 
    171 Anna Döckner              -                                                           24:44 
    173 Loke Döckner-Sjöberg      -                                                           24:45 
    174 Sara Santo                Lag: Brevisskolan lag 1                                     24:54 
    175 Julia Åhlfeldt            Lag: NSU runners 2                                          24:55 
    175 Linda Karlsson            -                                                           24:55 
    177 Sanna Danielsson          Lag: Skutt                                                  24:57 
    178 Margareta Nilsson         -                                                           24:58 
    179 Karin Friberg             -                               Stigtomta skola 6a          25:05 
    180 Lisa Kaill                -                               Gröndal löparklubb          25:16 
    180 Chermar Panyapit          -                               Gröndal löparklubb          25:16 
    182 Kristin Eriksson          Lag: Sogeti 1                                               25:17 
    183 Ludwig Björnfot           -                                                           25:26 
    184 Yonatan Kiros             Lag: Flow                                                   25:27 
    184 Åsa Knutsson              Lag: Martins kämpar                                         25:27 
    186 Tore Forssander           Lag: Rehns Runners                                          25:32 
    186 Ali Soltani               Lag: Flow                                                   25:32 
    188 Jimmy Pettersson          Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                25:33 
    189 Lina Lindqvist            Lag: Alfalfagroddarna           Nyköpings Högstadium        25:34 
    190 Josefin Larsson           Lag: Bryngelstorpskolan Emma                                25:40 
    191 Daniel Eriksson           Lag: GT 1                                                   25:41 
    192 Marie Alexandersson       Lag: Blommenhof Hotell Lag 1                                25:42 
    193 Matilda Ilvonen           Lag: Hellmans raketer                                       25:44 
    194 Kristin Pesonen           Lag: Brevisskolan lag 2                                     25:45 
    195 Jenny Fornstedt           Lag: Bryngelstorpskolan Emma                                25:49 
    196 Maria Dake                Lag: Dibber 3                                               25:55 
    197 Martina Adolfsson         Lag: Mary's                                                 25:59 
    197 Lisa Haglund              Lag: Mary's                                                 25:59 
    199 Sofia Strömberg           Lag: EFF Queens                                             26:01 
    200 Annika Sauter             Lag: Smärta                                                 26:09 
    201 Lotta Karlsson            Lag: LagEtt                                                 26:11 
    202 Krister Eriksson          Lag: Hillmountain Runners                                   26:16 
    203 Anette Blixt Eriksson     Lag: Hillmountain Runners                                   26:20 
    203 Anna Falk                 Lag: Bryngelstorpskolan Emma                                26:20 
    205 Micke Vestin              Lag: Mickes projektiler                                     26:33 
    206 Leila Jaberansari         Lag: EFF Queens                                             26:36 
    207 Stina Karlberg            Lag: Dibber 4                                               26:46 
    208 Björn Carlsson            Lag: Hillmountain Runners                                   26:51 
    209 Jenny Zackrisson          Lag: Let´s Laget                                            26:53 
    210 Roger Idemark             Lag: Kunskapsskolan Endurance   Kunskapsskolan              26:55 
    211 Thomas Claesson           Lag: Rehns Walkers                                          26:57 
    212 Mikaela Sundqvist         Lag: NSU runners 2                                          27:02 
    213 Joakim Lindholm           Lag: Skavsta Flyers             Stockholm Skavsta Fl        27:03 
    213 Linnea Rubin              Lag: Naturrutan                                             27:03 
    215 Isabelle Sundquist        Lag: GT 2                                                   27:09 
    216 Jenny Appel               Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        27:17 
    217 Siv Karlsson              Lag: Sengångarna                                            27:22 
    218 Fanny Eriksson            Lag: Sogeti 1                                               27:33 
    219 Susanna Jurstrand         Lag: EFF Queens                                             27:34 
    220 Cecilia Eriksson          Lag: Kungshem Runners                                       27:41 
    221 Dorna Jaberansari         Lag: EFF Queens                                             27:44 
    221 Maria Lundén              Lag: Mickes projektiler                                     27:44 
    223 Alexandra Eriksson        -                                                           27:46 
    224 Therese Sandin            Lag: Mary's                                                 27:47 
    225 Marika Lundmark           Lag: Vårdens änglar                                         27:48 
    226 Desiree Farneborn Regner  Lag: Bryngelstorpskolan Emma                                27:52 
    227 Kerstin Andersson         Lag: Let´s Laget                                            27:53 
    228 Amanda Kjellberg          Lag: Team Cura                                              27:58 
    229 Johanna Lewerin           -                                                           28:01 
    230 Camilla Lejdborg          Lag: Team Kiwi                                              28:02 
    230 Jeanette Olsson           Lag: Team Kiwi                                              28:02 
    232 Sebastian Åsberg          Lag: NSU runners 2                                          28:06 
    233 Josefin Thorsten          -                                                           28:12 
    234 Therese Cambrant Berg     Lag: I nöd...                                               28:25 
    235 Bo Ericson                Lag: Vipers vackra              Nyköpings församling        28:27 
    235 Tobias Snäll              Lag: Sengångarna                                            28:27 
    237 Mange Lindeberg           Lag: Rehns Walkers                                          28:37 
    238 Catrin Norling            Lag: Team Cura                                              28:41 
    239 Angelica Ceder            Lag: I nöd...                                               28:42 
    240 Lisbeth Strand Järpehag   Lag: Slottsspöken                                           28:43 
    241 Caroline Waddell          Lag: Sogeti 2                                               28:47 
    242 Anja Johansson            Lag: GT 3                                                   28:53 
    243 Elén Vestlin Jarlö        Lag: GT 1                                                   28:55 
    244 Anders Casselmar          Lag: Sogeti 3                                               29:03 
    245 Linnea Bock               Lag: VC Stadsfjärden 3                                      29:16 
    246 Annki Johansson           Lag: Annkis guldisar                                        29:27 
    247 Mia Hansson               Lag: Smärtmottagningen                                      29:30 
    248 Kristina Hagfalk          Lag: LBS Lag 2                                              29:33 
    249 Malin Elveberg            Lag: Sogeti 3                                               29:42 
    250 Andrea Gustafsson         Lag: Skutt                                                  29:43 
    251 Annika Ribbing            Lag: Kyrklopporna 1                                         29:45 
    252 Gina Escarena             Lag: Let´s Laget                                            29:54 
    253 Ylva Jansdotter           Lag: Kyrklopporna 1                                         29:55 
    254 Maria Wester              Lag: CTT Lag 3                                              29:59 
    254 Maria Granqvist           Lag: Östras långa                                           29:59 
    256 Michael Fors              Lag: CTT Lag 3                                              30:00 
    257 Sara Eriksson             Lag: Östras korta                                           30:01 
    258 Katarina Pörn             Lag: LBS Lag 2                                              30:03 
    259 Susanne Spörk             Lag: Vårdens änglar                                         30:06 
    260 Frida Thunholm            Lag: Grillmorsorna 5.0                                      30:21 
    261 Maria Ekstrand            Lag: Grillmorsorna 5.0                                      30:23 
    262 Annelie Vestgöte          Lag: Grillmorsorna 5.0                                      30:25 
    263 Elin Lindkvist            Lag: Kyrklopporna 1                                         30:30 
    264 Mikael Björklund          Lag: Naturrutan                                             31:04 
    265 Michael Erensjö           Lag: Fokus-Era                                              31:09 
    266 Madeleine Forsberg        Lag: Vårdens änglar                                         31:15 
    267 Susanna WinbergSundin     Lag: Alfalfagroddarna                                       31:23 
    268 Ulrika Zeinow             Lag: LagEtt                                                 31:24 
    269 Elin Aldenius             Lag: Sengångarna                                            31:36 
    270 Eva Flink                 Lag: EFF Queens                                             31:42 
    271 Malén Eneberg             Lag: Vipers vackra              Nyköpings församling        31:44 
    272 Collette Evans            Lag: Vipers vackra              Nyköpings församling        31:45 
    273 Eva Farge                 Lag: LBS Lag 1                                              32:11 
    274 Ann-katrin Stromberg      Lag: No More Vass                                           32:25 
    275 Hanna Hayd                Lag: Hellmans raketer                                       32:35 
    276 Evelyn Hamilton           -                               BCD Travel                  33:03 
    277 Josefin Wallin            Lag: Östras långa                                           33:23 
    278 Anna Friberg              Lag: Gott & Blandat             Nyköping                    33:47 
    278 Hanna Friberg             Lag: Gott & Blandat SSAB        SSAB                        33:47 
    280 Carin Esseus              Lag: Åsidan 1                                               34:13 
    281 Susanna Kjellström        Lag: Kungshem Runners                                       34:14 
    282 Eija Eriksson             Lag: Åsidan 2                                               34:15 
    283 Theodor Berg              -                                                           34:21 
    284 Jonah Stenils             -                                                           34:27 
    285 Ingalill Amaya            Lag: ...och lust                                            34:35 
    285 Carl Ellström             Lag: SSAB Teknik projekt-metal                              34:35 
    287 Max Remnert               Lag: Naturrutan                                             34:43 
    288 Marie Lind                Lag: VC Stadsfjärden 4                                      34:49 
    288 Per Gustafsson            Lag: CTT Lag 3                                              34:49 
    290 Jeanette Öberg            Lag: VC Stadsfjärden 1                                      34:50 
    291 Angelika Bergner          Lag: Naturrutan                                             34:53 
    292 Ann-louise Norberg        Lag: Naturrutan                                             34:55 
    293 Yvonne Henningsson        Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        35:04 
    294 Carina Lindström          Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              35:06 
    295 Janett Nyström            Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              35:08 
    296 Mike Lue                  Lag: The stars                                              35:09 
    297 Maria Herwin              Lag: Hellmans raketer                                       35:11 
    298 Annika Forssberg          Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        35:14 
    299 Jagjiwan Singh            Lag: Skavsta Flyers             Stockholm Skavsta Fl        35:15 
    300 Lena Klangeryd            Lag: Annkis guldisar                                        35:17 
    301 Tina Sabel                Lag: Vårdens änglar                                         35:20 
    301 Kerstin Vestergren        Lag: Team Cura                                              35:20 
    303 Linda Asplund             Lag: Vårdens änglar                                         35:22 
    304 Andreas Latif             -                               Enskild                     35:26 
    305 Pia Nilsson               Lag: Kunskapsskolan Endurance   Kunskapsskolan              35:39 
    306 Johanna Karlsson          Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              35:46 
    306 Jasmine Keväänranta       Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              35:46 
    308 Maria Karlsson            Lag: Mumintrollen vuxenenheten                              35:47 
    309 Jennie Andersson          Lag: Dibber 4                                               36:04 
    310 Farah Hajalli             Lag: Dibber 3                                               36:12 
    311 Ann-Marie Kantarp         Lag: Åsidan 1                                               36:15 
    312 Anki Lundgren             Lag: ...och lust                                            36:23 
    313 Eva Henriksson            Lag: I nöd...                                               36:24 
    314 Carina Emericks           Lag: Fokus-Era                                              36:35 
    315 Lillemor Madsen           Lag: Åsidan 1                                               36:39 
    316 Roine Karlsson            Lag: Mary's                                                 36:49 
    317 Ingegerd Karlsson         Lag: Mary's                                                 36:50 
    318 Mia-Mariana Penttinen     Lag: Åsidan 2                                               36:55 
    319 Jeanette Börefelt         Lag: Fokus Pokus                                            37:17 
    319 Diana Klevestedt          Lag: Fokus-Era                                              37:17 
    321 Pia Sundquist             Lag: EFF Queens                                             37:27 
    322 Maria Källman             Lag: Hellmans raketer                                       37:31 
    323 Selcen Sungur             Lag: Dibber 3                                               38:04 
    323 Åsa Silvferberg           Lag: Dibber 4                                               38:04 
    325 Marie Blomgren            Lag: Stjärnorna på slottet                                  38:15 
    326 Eva Paulin - Larrson      Lag: Dibber 1                                               38:27 
    326 Minnie Pettersson         Lag: Dibber 1                                               38:27 
    328 Linda Teske               Lag: Kunskapsskolan Speed       Kunskapsskolan              38:32 
    328 Monica Björlenstam        Lag: VC Stadsfjärden 2                                      38:32 
    328 Eva Törnqvist             Lag: VC Stadsfjärden 2                                      38:32 
    331 Beatrice Kvist            Lag: VC Stadsfjärden 2                                      38:36 
    331 Eva-Lena Rudsäter         Lag: VC Stadsfjärden 4                                      38:36 
    333 Anna-Maija Junnila        Lag: Slottsspöken                                           38:40 
    333 Maria Zeijlon             Lag: Slottsspöken                                           38:40 
    335 Petra Solberg             Lag: VC Stadsfjärden 3                                      38:47 
    336 Kristina Thunström        Lag: VC Stadsfjärden 4                                      38:49 
    337 Frida Broberg             Lag: Dibber 1                                               38:50 
    338 Sara Öberg                Lag: Dibber 1                                               38:51 
    339 Anna Olofsson             Lag: GT 2                                                   38:53 
    340 Maria Andersson           Lag: GT 2                                                   38:56 
    341 Carl Ellwyn               Lag: Kyrklopporna 2                                         38:58 
    342 Louise Alm                Lag: VC Stadsfjärden 5                                      39:16 
    343 Jessica Freij             Lag: VC Stadsfjärden 1                                      39:17 
    343 Mia Karlsson              Lag: VC Stadsfjärden 3                                      39:17 
    345 Ankie Dahlgren            Lag: Svårslaget 1                                           39:35 
    345 Ingela Johansson          Lag: Svårslaget 1                                           39:35 
    347 Ingela Nilsson            Lag: Malmbryggshages stjärnor                               39:39 
    347 Chatrine Tholander        Lag: Malmbryggshages stjärnor                               39:39 
    349 Lena Jegers               Lag: Dibber 2                                               39:40 
    350 Amanda Allbyrne           Lag: Dibber 2                                               39:42 
    351 Linnea Bäcksholm          Lag: Dibber 2                                               39:44 
    352 Martina Ditzler           Lag: Kyrklopporna 2                                         40:24 
    353 Pernilla Karlsson         Lag: LagEtt                                                 40:43 
    353 Louise Andersson          Lag: VC Stadsfjärden 5                                      40:43 
    355 Vanessa Golden            Lag: Stjärnorna på slottet                                  41:01 
    356 Agneta Bergman            Lag: Smärtmottagningen                                      41:02 
    356 Hanna Lundell             Lag: Smärtmottagningen                                      41:02 
    358 Carina Van Geijt          Lag: Smärtmottagningen                                      41:03 
    359 Eva Larsson               Lag: LBS Lag 2                                              41:06 
    360 Cecilia Sundkvist         Lag: Superstars                                             41:07 
    360 Bjarne Andersson          Lag: Fokus Pokus                                            41:07 
    362 Christoffer Lindberg      Lag: Fokus-Era                                              41:08 
    363 Lena Malm Douhan          Lag: GT 3                                                   41:09 
    364 Luna Damra                Lag: Storslaget                                             41:10 
    365 Jenny Eriksson            Lag: LBS Lag 1                                              41:11 
    365 Ann-Charlotte Trolin      Lag: Storslaget                                             41:11 
    367 Agnes Arvidsson           Lag: Storslaget                                             41:12 
    368 Helene Sveding            Lag: GT 1                                                   41:13 
    369 Monica Rålin              Lag: GT 1                                                   41:14 
    370 Magdalena Lindelöw        Lag: Kyrklopporna 2                                         41:15 
    371 Emma Johansson            Lag: Lästringe-Alma DV 2                                    41:16 
    372 Khalida Sahar             Lag: Lästringe Alma DV 1                                    41:17 
    373 Khatera Sahar             Lag: Lästringe Alma DV 1                                    41:18 
    374 Tina Hellman              Lag: Hellmans raketer                                       41:19 
    375 Ulrica Karlsson           Lag: Hellmans raketer                                       41:21 
    376 Carina Jernström          Lag: The stars                                              41:25 
    377 Maria Wallin              Lag: Dibber 3                                               41:42 
    378 Lucy Lucy                 Lag: Östras korta                                           42:24 
    379 Michelle Ljungquist       Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                42:30 
    380 Sara Karlsson             Lag: Blommenhof Hotell Lag 2                                42:38 
    381 Anders Ringqvist          Lag: Vipers visa                Nyköpings församling        42:39 
    382 Evelina Daleskog          Lag: Vipers visa                Nyköpings församling        42:43 
    383 Karin Champy              Lag: Vipers visa                Nyköpings församling        42:45 
    384 Patrik Engvall            Lag: Mickes projektiler                                     42:49 
    385 Anki Gävert               Lag: Annkis guldisar                                        42:50 
    386 Anne-Marie Ohlsson        Lag: Annkis guldisar                                        42:51 
    387 Hoda Hassen               Lag: Å Draget                                               42:54 
    388 Cissi Bergström           Lag: Å Draget                                               42:55 
    389 Susanne Hassellöf         Lag: Östras korta                                           42:57 
    389 Elisabeth Nordström       Lag: Å Draget                                               42:57 
    391 Anna Menzies Blåder       Lag: Slottsspöken                                           42:58 
    391 Charlotte Böö             Lag: Östras långa                                           42:58 
    393 Enes Celi                 Lag: Stjärnorna på slottet                                  43:00 
    394 Anders Burman             Lag: Slottsspöken                                           43:01 
    395 Håkan Karlsson            Lag: Vipers visa                Nyköpings församling        43:05 
    396 Christina Rigestål        Lag: CTT Lag 3                                              43:13 
    397 Ann-Louise Wennersten     Lag: CTT Lag 3                                              43:15 
    398 Inger Calmén              Lag: No More Vass                                           43:28 
    398 Jessica Hallkvist         Lag: No More Vass                                           43:28 
    400 Katarina Bengtås          Lag: Team Cura                                              43:53 
    400 Margaretha Garbrielsson   Lag: Team Cura                                              43:53 
    402 Anna Östrand              Lag: Rehns Walkers                                          44:11 
    403 Dimitrios Giotas          Lag: Rehns Walkers                                          44:12 
    404 Joachim Ärlebrant         Lag: Fokus Armada                                           44:31 
    405 Tina Sundström            Lag: Fokus Pokus                                            44:32 
    406 Eva Sundberg              Lag: Åsidan 2                                               44:45 
    407 Monika Blomberg           Lag: Åsidan 1                                               44:47 
    408 Andrea Faluhelyi          Lag: Skavsta Flyers             Stockholm Skavsta Fl        45:25 
    409 Josefine Ledberg          Lag: Superstars                                             45:29 
    410 Angelica Ledberg          Lag: The stars                                              45:36 
    411 Teresa Keväänranta        Lag: Fokus Pokus                                            46:06 
    411 Michelle Rodriguez        Lag: Fokus Pokus                                            46:06 
    413 Anna-Lena Eriksson        Lag: The stars                                              46:14 
    414 Mattias Olsson            Lag: Skavsta Flyers             Stockholm Skavsta Fl        46:18 
    415 Lena Josefsson            Lag: Skavsta Goers              Stockholm Skavsta Fl        46:20 
    416 Lotta Engström            -                                                           46:37 
    417 Nina Hoff                 Lag: Brevisskolan lag 1                                     46:42 
    418 Carina Lundsten           Lag: Kunskapsskolan Endurance   Kunskapsskolan              47:20 
    419 Ann-Marie Drews           Lag: Å Draget                                               47:30 
    420 Marica Lundin             Lag: Let´s Laget                                            47:42 
    421 Annika Graffton           Lag: Kunskapsskolan Speed       Kunskapsskolan              48:17 
    422 Susanne Hafling           Lag: Kunskapsskolan Speed       Kunskapsskolan              48:19 
    423 Helena Lennstring         Lag: Kyrklopporna 1                                         48:23 
    423 Gunilla Falkeborn         Lag: Kyrklopporna 2                                         48:23 
    425 Yvonne Kemi               Lag: Team Kiwi                                              49:08 
    425 Jennie Åndberg            Lag: Team Kiwi                                              49:08 
    427 Ulla Fält                 Lag: Å Draget                                               49:52 
    428 Birgitta Sannert          Lag: Å Draget                                               49:53 
    429 Mikael Bergström          Lag: Lästringe Alma DV 1                                    51:49 
    430 Paulus Derksen            Lag: Lästringe Alma DV 1                                    51:57 
    431 Pia Elldalen              Lag: Lästringe Alma DV 1                                    52:34 
    432 Sara Zachrison            Lag: Lästringe-Alma DV 2                                    52:35 
    433 Catharina Carlsson        Lag: I nöd...                                               55:08 
    434 Maria Rasmussen           Lag: ...och lust                                            55:09 

        Anna Lång                 Lag: Hillmountain Runners                                Ej godk. 
        Helene Bäckman            Lag: Åsidan 2                                            Ej godk. 
        Magnus Björck             Lag: Lästringe-Alma DV 2                                 Ej godk. 
        Cecilia Boström           Lag: Lästringe-Alma DV 2                                 Ej godk. 
        Helen Nyberg              Lag: Lästringe-Alma DV 2                                 Ej godk. 




Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners: