Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2017 - Spurttid
Stigtomtaloppet 2017 2017-05-23 22:11:14
Spurttid (från sista stämpling till mål) OBS! Tyvärr är spurttiderna 28 sekunder för långa mot verkligheten och det är tidsödande
att korrigera detta för alla löpare så ni får räkna bort 28 sekunder från spurttiderna nedan för att få den verkliga spurttiden.
Det är samma för alla så inbördes ordning är korrekt.
OK Hällen


Klass: Ungdom       

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Lucas Bergfors                 Långberg             40 sek.       
    2   Ella Asplund                   -                    42 sek.       
    3   Adam Pettersson                Stigtomta skola 5a   43 sek.       
        Ilma Liljegren                 Stigtomta 5A         43 sek.       
        Axel Björnberg Färdig          Bryngelstorpskolan 4 43 sek.       
        Adrian Byström                 Stigtomta 2b         43 sek.       
        Vilgot Selander                Stigtomta 3B         43 sek.       
    8   Agnes Nord                     Stigtomta 5b         44 sek.       
        Cajsa Alenius                  Släbro 4C            44 sek.       
        Tania Reuterwall               Stigtomta, 4a        44 sek.       
        Valdemar Hamilton              Västra skolan 3a     44 sek.       
        Devin Andersson                Stigtomta skola 2a.  44 sek.       
        Kenny Sandin                   Stigtomta skola 3B   44 sek.       
        Hanna Bergfors                 Västra Skolan klass  44 sek.       
        Sabriel Sjölander              Jönåker              44 sek.       
        Molly Eliasson                 Vittra Kungshagen 3  44 sek.       
        Robin Öman                     -                    44 sek.       
    18  Isabelle Johansson             Släbroskolan 5a      45 sek.       
        Rasmus Öberg                   Stigtomta skola 4b   45 sek.       
        Owen Andersson                 Stigtomta skola 5b.  45 sek.       
        Elin Järvall                   Vittra Kungshagen J2 45 sek.       
        Moa Gideland                   Oppeby 6A            45 sek.       
        Filip Eliasson                 Vittra Kungshagen 5  45 sek.       
        Tea Nordvall                   Västra Skolan        45 sek.       
        Amanda Hoverman                Stigtomta 2a         45 sek.       
    26  Ella Mellberg                  Släbroskolan 5a      46 sek.       
        Wilhelm Dahlin                 Bergshammars skola 5 46 sek.       
        Wilma Claesson                 Släbroskolan 6a      46 sek.       
        Alicia Berg                    Stigtomta 6          46 sek.       
        Linnea Hoverman                -                    46 sek.       
        Tyra Persson Augustsson        Stigtomta Skola 4a   46 sek.       
        Ellen Keyser                   -                    46 sek.       
        Nisse Sjölander                Buskhyttan           46 sek.       
        Milton Kron                    Vrena Friskola 3:an  46 sek.       
        Louise Snöman                  Stigtomta 2b         46 sek.       
        Tanja Pripp                    Långsätterskolan 3b  46 sek.       
    37  Agnes Claesson                 Släbroskolan 6b      47 sek.       
        Tyra Berglin                   -                    47 sek.       
        Ella Ek                        Stigtomta 6A         47 sek.       
        Tuva Ståhl                     -                    47 sek.       
        Jennifer Hultgren              -                    47 sek.       
        Ebba Karlsson                  -                    47 sek.       
        Clara Safioti                  Stigtomta skola 4A   47 sek.       
        Karin Friberg                  -                    47 sek.       
        Julia Falk                     -                    47 sek.       
        Astri Pettersson               Stigtomta skola 2b   47 sek.       
        Jonathan Doyle Andersson       Långsätter 3A        47 sek.       
        Elvira Lindsten                Lånsätterskolan 2A   47 sek.       
        Elsa Pettersson                Stigtomta 2B         47 sek.       
        Maximilian Jarlö               1a                   47 sek.       
        Jonah Stenils                  Stigtomta Skola      47 sek.       
        Alfred Nordvall                Västra Skolan        47 sek.       
        Astrid Hamilton                Västra skolan 1b     47 sek.       
        David Fågelquist               Stigtomta 2A         47 sek.       
        Liam Åkerman                   Svalsta 3A           47 sek.       
    56  Tyra Mellberg                  Släbroskolan 4a      48 sek.       
        Rasmus Öman                    -                    48 sek.       
        Wilma Brolin                   -                    48 sek.       
        Lukas Viberg                   Stigtomta 4A         48 sek.       
        Colin Sandin                   Stigtomta skola 1B   48 sek.       
        Folke Nordvall                 Västra Skolan        48 sek.       
        Emil Öberg                     Stigtomta skola Fa   48 sek.       
        Leia Lund                      Stigtomta 5B         48 sek.       
        Alva Sundell                   Stigtomta 3A         48 sek.       
        Elise Gullstrand               Stigtomta 3B         48 sek.       
        Benjamin Hoverman              -                    48 sek.       
    67  Teodor Kvist                   -                    49 sek.       
        Philip Ek                      Stigtomta 3A         49 sek.       
        Line Broberg                   -                    49 sek.       
        Adam Thorell                   Stigtomta 3 A        49 sek.       
        Melker Backlund                Stigtomta skola      49 sek.       
        Thea Karlsson                  Stigtomta skola, 3a  49 sek.       
        Wilgot Eklund                  Sjösa 3A             49 sek.       
        Jack Söderström                Långsätter klass 1   49 sek.       
    75  Dominika Åsberg                Stigtomta 4B         50 sek.       
        Jennifer Johansson             -                    50 sek.       
        Elliot Hedström                Stigtomta 2A         50 sek.       
        Teodor Regner                  Vrenafriskola klass  50 sek.       
        Damian kareliusson             Stigtomta FA         50 sek.       
        Matilda Klaar                  Stigtomta 2A         50 sek.       
        Ebba Karlsson                  -                    50 sek.       
        Lukas Åkerman                  Svalsta 2A           50 sek.       
        Chanell Lekander               Stigtomta skolan kla 50 sek.       
        Matihlde Skanke                Stigtomta 1b         50 sek.       
    85  Josef Ilio                     Stigtomta            51 sek.       
        Saga Thorell                   Stigtomta 1b         51 sek.       
        Felix Haglind                  Herrhagsskolan FK    51 sek.       
        Oscar Claesson                 Släbroskolan 1a      51 sek.       
        Hilma Hildebrand               Stigtomta 1A         51 sek.       
        Ludvig Björnberg Färdig        Förskoleklass        51 sek.       
        Oliver Lundell                 -                    51 sek.       
        Tova Berglin                   Stigtomta Skola, För 51 sek.       
        Hugo Annerfors                 Västra 3b            51 sek.       
    94  Siri Späng                     Östraskolan 1B       52 sek.       
        Filippa Kördel                 Stigtomta 2A         52 sek.       
        Ludwig Hallbäck                Mikaeliskolan        52 sek.       
        Isabella Snöman                Stigtomta fb         52 sek.       
        Ellinore Johansson             Stigtomta 1A         52 sek.       
    99  Oliver Byström                 Stigtomta 1b         53 sek.       
        Lukas Kantarp                  Svärtingehus 1 grön  53 sek.       
        Smilla Pettersson              Stigtomta skolan fb  53 sek.       
        Thed Klaar                     Stigtomta FB         53 sek.       
        Emelie Karlsson                Stigtomta 2B         53 sek.       
        Julia Hansen                   Stigtomta 1A         53 sek.       
        Wilma Andersson                Stigtomta 3B         53 sek.       
        Ida Sundell                    Stigtomta 1A         53 sek.       
    107 Adam Viberg                    Stigtomta 4B         54 sek.       
        Arvid Wevel                    Vrena F-Klass        54 sek.       
    109 Vincint Åsberg                 Stigtomta 1A         55 sek.       
    110 Tyra Gullstrand                Stigtomta 1A         56 sek.       
    111 Amanda Hansen                  Stigtomta 2B         58 sek.       
    112 Liam Pettersson                Stigtomta FA         62 sek.       
    -   Hanna Anängen                  Herrhagen 5B         - sek.        
    -   Meja Alenius                   Kunskapsskolan 6:2   - sek.        
    -   Amanda Söberg                  Stigtomta 6A         - sek.        
    -   Olle Snöman                    Västra Skolan 3a     - sek.        
    -   Arwid Dahlin                   Bergshammars skola 2 - sek.        


Klass: Vuxna        

    Pl. Namn                           Klubb                Spurt         
    1   Robbin Kantarp                 -                    39 sek.       
        Robert Lundgren                -                    39 sek.       
        Robert Åndberg                 Lag: GT Runners 2    39 sek.       
    4   Robin Sandin                   -                    40 sek.       
        Kent Eriksson Pripp            Lag: Masarna         40 sek.       
        Mattias Olsson                 Lag: Laget runt      40 sek.       
        Adam Pettersson                -                    40 sek.       
        Lotta Björnfot                 Lag: Team Builders   40 sek.       
        Max Asklander                  Lag: run NSU run     40 sek.       
    10  Valdemar Nord                  Lag: Pang i bygget   41 sek.       
        Hampus Almberg                 Lag: Team NSU 2      41 sek.       
        Liam Thunström                 -                    41 sek.       
        Valter Hedin                   -                    41 sek.       
        Lucas Bergfors                 -                    41 sek.       
    15  Melker Lundin                  -                    42 sek.       
        Johan Hagströmer               Lag: Vägvalarna      42 sek.       
        Patrik Hallbäck                Lag: Team NSU 2      42 sek.       
        Idris Özturk                   Lag: AF:S ELIT       42 sek.       
        Andreas Bergfors               -                    42 sek.       
        Tony Lundell                   -                    42 sek.       
        Kristofer Nord                 Lag: Pang i bygget   42 sek.       
        Linus Bure                     Lag: Sogeti 1        42 sek.       
        Isak Anängen                   -                    42 sek.       
        Ibrahim Al-Dhaheri             Lag: Nyköpings Bushi 42 sek.       
        Axel Björnberg Färdig          -                    42 sek.       
        Victor Rosman                  -                    42 sek.       
        Jenny Wevel                    Lag: Grillmorsorna 3 42 sek.       
        Linda Karlsson                 Lag: Melkers support 42 sek.       
        John Thunberg                  Lag: Nyköpings Bushi 42 sek.       
        Ali Soltani                    Lag: AF:S ELIT       42 sek.       
        Hampus Juteryd                 Lag: The bulldozers  42 sek.       
        Max Remnert                    Lag: Running with th 42 sek.       
    33  Gustaf Sundbüe                 Lag: Vägvalarna      43 sek.       
        Arvid Linder                   Lag: Vägvalarna      43 sek.       
        Johanna Engström               Lag: Projektstyrning 43 sek.       
        Martin Nettelbladt             -                    43 sek.       
        Chantelle Hesselberg           Lag: Projektstyrning 43 sek.       
        Anna Ekholm                    -                    43 sek.       
        Alexander Tingelöf             Lag: Pang i bygget   43 sek.       
        Anders Lindgren                -                    43 sek.       
        Veronica Vistinmäki            -                    43 sek.       
        Albin Larsson                  Lag: Vägvalarna      43 sek.       
        Hugo Kindborn                  Lag: Projektstyrning 43 sek.       
        David Nagy                     -                    43 sek.       
        William Björnfot               -                    43 sek.       
        Agnes Nord                     Lag: Pang i bygget   43 sek.       
        Linnea Thell                   Lag: run NSU run     43 sek.       
        Daniel Andersson               Lag: Melkers support 43 sek.       
        Oscar Svensson                 Lag: Projektstyrning 43 sek.       
        Andreas Tidblad                Lag: run NSU run     43 sek.       
        Peter Eriksson                 -                    43 sek.       
        Linda Asplund                  -                    43 sek.       
        Edvard Davidsson               -                    43 sek.       
        Martin Anklew                  Lag: Nyköpings Bushi 43 sek.       
        Elsa Linder                    -                    43 sek.       
    56  Henrik Anängen                 Lag: Barn och Utbild 44 sek.       
        Viktor Urby                    Lag: Klövern         44 sek.       
        Ulf Hylander                   -                    44 sek.       
        Jonas Jarlö                    Lag: Klövern         44 sek.       
        Fredrik Ericsson               Lag: Down on the far 44 sek.       
        Teodor Laaksonen               Lag: Down on the far 44 sek.       
        Jessica Johansson              Lag: Klövern         44 sek.       
        Gustav Johansson               -                    44 sek.       
        Rasmus Gustafsson              -                    44 sek.       
        Filip Sterner                  -                    44 sek.       
        Axel Wevel                     -                    44 sek.       
        Ulf Rosman                     -                    44 sek.       
        Camilla Ringgren               Lag: Grillmorsorna 3 44 sek.       
        Christine Christensen          Lag: AF:S ELIT       44 sek.       
        Therese Andersson              -                    44 sek.       
        Anton Larsson                  Lag: Team Builders   44 sek.       
    72  Tommy Söderberg                Lag: Vägvalarna      45 sek.       
        Per Berggren                   -                    45 sek.       
        Jessica Isaksson               Lag: Barn och Utbild 45 sek.       
        Patrik Stenils                 Lag: Stenils AW+     45 sek.       
        Jonas Lilja                    -                    45 sek.       
        Johannes Wahlinder             Lag: Team NSU 2      45 sek.       
        Linus Gustafsson               -                    45 sek.       
        Kalle Lindmark                 Lag: Lars Demoner    45 sek.       
        Hugo Svensson                  Lag: Projektstyrning 45 sek.       
        Albin Melin                    -                    45 sek.       
        Erik Lenne                     Lag: Klövern         45 sek.       
        Yousef Smiras                  Lag: Bettna Solstrål 45 sek.       
        Isac Carlsson                  -                    45 sek.       
        Rasmus Öberg                   -                    45 sek.       
        Hugo Larsson                   -                    45 sek.       
        Erik Svedlind                  -                    45 sek.       
        Christoffer Svedlind           -                    45 sek.       
        August Nord                    Lag: Pang i bygget   45 sek.       
        Liv Kron                       -                    45 sek.       
        Jessica Lundin                 Lag: Barn och Utbild 45 sek.       
        Sofia Stenils                  Lag: Stenils AW+     45 sek.       
        Bianca Öhman                   Lag: run NSU run     45 sek.       
    94  Mikael Larsson                 Lag: Projektstyrning 46 sek.       
        Gullmar Bergman                -                    46 sek.       
        Susanne Eriksson               -                    46 sek.       
        Jacob Persson Karlén           -                    46 sek.       
        Amanda Hultgren                -                    46 sek.       
        Björn Lindquist                -                    46 sek.       
        Oskar Källman                  Lag: Projektstyrning 46 sek.       
        Matilda Larsson                Lag: Projektstyrning 46 sek.       
        Camilla Alenius                Lag: Å-runners       46 sek.       
        Linus Pettersson               Lag: Rehns           46 sek.       
        Ebba Enell                     Lag: Skavsta Goers D 46 sek.       
        Emma Rosman                    -                    46 sek.       
        Martin Nilsson                 -                    46 sek.       
        Ludwig Björnfot                -                    46 sek.       
        Gustav Eriksson                -                    46 sek.       
        Hugo Andersson                 -                    46 sek.       
        Anna Isaksson                  Lag: Östra Quickstep 46 sek.       
        Boel Nipsjö                    -                    46 sek.       
        Vincent Laaksonen              Lag: Down on the far 46 sek.       
    113 Ian Hamilton                   -                    47 sek.       
        Linnea Gustafsson              Lag: Projektstyrning 47 sek.       
        Katie Larsson                  -                    47 sek.       
        Fredrik Svensson               -                    47 sek.       
        Johan Eriksson                 Lag: Rehns           47 sek.       
        Linda Söderström               Lag: AF:S ELIT       47 sek.       
        Anna-Karin Nordvall            -                    47 sek.       
        Lotta Grahn                    -                    47 sek.       
        Lina Björkborg                 Lag: Lars lärjungar  47 sek.       
        Johan Bolin                    Lag: Sogeti 1        47 sek.       
        Andreas Claesson               Lag: Sogeti 2        47 sek.       
        Marie Frisk                    Lag: Lars lärjungar  47 sek.       
        Daniel Frick                   -                    47 sek.       
        Lars-Olof Lundström            -                    47 sek.       
        Mona Hamnström                 Lag: Erikas änglar 1 47 sek.       
        Felix Stengaard                Lag: Östra Quickstep 47 sek.       
        Maria Gottvall                 Lag: Skavsta Goers D 47 sek.       
        Mattias Landin                 -                    47 sek.       
        Arvid Eriksson                 -                    47 sek.       
        Anna-Karin Sköld               Lag: Running with th 47 sek.       
        Robin Lamberg                  Lag: Bettna Solstrål 47 sek.       
        Lollo Lindqvist                Lag: Laget runt      47 sek.       
        Carin Esséus                   Lag: Åsidan1         47 sek.       
        Annika Anell                   Lag: M-funktion      47 sek.       
        Ola Bjerkfeldt                 Lag: AF SEMLA        47 sek.       
    138 Michael Petersson              Lag: Sogeti 2        48 sek.       
        Anna Hedin                     -                    48 sek.       
        Lars Martinsson                -                    48 sek.       
        Daniel Haglund                 -                    48 sek.       
        Robert Andersson               -                    48 sek.       
        Johan Hansson                  Lag: Erikas änglar 1 48 sek.       
        Hillevi Udin                   Lag: Speedy Strokere 48 sek.       
        Anna Döckner                   Lag: GT Runners 3    48 sek.       
        Anna Andersson                 -                    48 sek.       
        Samuel Svensson                Lag: Projektstyrning 48 sek.       
        Åsa Melin Kantarp              -                    48 sek.       
        Martina Adolfsson              -                    48 sek.       
        Annika Ribbing                 Lag: Erikas änglar 1 48 sek.       
        Gustaf Enell                   Lag: Skavsta Goers H 48 sek.       
        Ylva Eriksson                  Lag: Bettna Solstrål 48 sek.       
        Caroline Einfeldt              Lag: Bettna Solstrål 48 sek.       
        Emelie Öhman                   Lag: Melkers support 48 sek.       
        Monika Blomberg                Lag: Åsidan1         48 sek.       
        Vera Carlsson                  -                    48 sek.       
    157 Claes Regner                   Lag: IF Åf-support   49 sek.       
        Lisa Haglund                   -                    49 sek.       
        Milo Landin                    -                    49 sek.       
        Jaana Thunberg                 Lag: Nyköpings Bushi 49 sek.       
        Ulf Lundgren                   Lag: Nyköpings Bushi 49 sek.       
        Veronica Söderberg             Lag: Kiladalens förs 49 sek.       
        Emma Landeblad                 Lag: GT Runners 1    49 sek.       
        Johanna Lundström              Lag: M-funktion      49 sek.       
        Elen Vestlin Jarlö             Lag: GT Runners 2    49 sek.       
        Marina Lund                    Lag: AF-TER YOU      49 sek.       
        Terese Andersson               Lag: Curvetterna     49 sek.       
        Annika Forssberg               Lag: Skavsta Goers H 49 sek.       
        Ann-Marie Kantarp              Lag: Åsidan1         49 sek.       
        Kristina Ekstrand              Lag: Nyköpings Bushi 49 sek.       
    171 Christian Udin                 Lag: Speedy Strokere 50 sek.       
        Ulrika Trehn                   -                    50 sek.       
        Åsa Kjellberg                  Lag: Östra Quickstep 50 sek.       
        Erik ?                         Lag: Speedy Strokere 50 sek.       
        Firas Ayadi                    -                    50 sek.       
        Daniel Karlsson                Lag: Team NSU 2      50 sek.       
        Anna-Lena Stengård             Lag: Erikas änglar 1 50 sek.       
        Victoria Gustavsson            Lag: Pang i bygget   50 sek.       
        Jonas Hoverman                 -                    50 sek.       
        Linda Enell                    Lag: Skavsta Goers D 50 sek.       
        Johanna Johansson              Lag: Bettna Solstrål 50 sek.       
        Asou Salehi                    Lag: AF SEMLA        50 sek.       
        Annelie Karlsson               Lag: Kiladalens förs 50 sek.       
        Jenny Appel                    Lag: Skavsta Goers H 50 sek.       
        Elin Lindkvist                 Lag: Erikas änglar 2 50 sek.       
        Elin Aldenius                  Lag: The bulldozers  50 sek.       
        Angelika Bergner               Lag: Team Builders   50 sek.       
    188 Conny Andersson                -                    51 sek.       
        Gunnar Frisk                   -                    51 sek.       
        Jenny Tjärnström               Lag: Vipers Vittnen  51 sek.       
        Jesper Eklund                  Lag: Speedy Strokere 51 sek.       
        Anna Husa                      Lag: run NSU run     51 sek.       
        Erika Hjelte                   Lag: Team Builders   51 sek.       
        Berit Laudon                   Lag: Å-runners       51 sek.       
        Fredrik Carlsson               Lag: Å-runners       51 sek.       
        Jan Holmberg                   Lag: Rehns           51 sek.       
        Sara Forsman                   Lag: Speedy Strokere 51 sek.       
        Magnus Edström                 Lag: Å-runners       51 sek.       
        Andrea Gustafsson              Lag: AF-TER YOU      51 sek.       
        Magnus Lindeberg               Lag: Rehns           51 sek.       
        Eva Östlund                    Lag: AF SEMLA        51 sek.       
    202 Erik Andersson                 Lag: Masarna         52 sek.       
        Jörgen Fohlin                  -                    52 sek.       
        Anna Rinkefjord                Lag: GT Runners 3    52 sek.       
        Magdalena Öhrling              Lag: Lars lärjungar  52 sek.       
        Peter Lindbom                  Lag: Kiladalens förs 52 sek.       
        Maria Ekstrand                 Lag: Grillmorsorna 3 52 sek.       
        Beatrice Kvist                 -                    52 sek.       
        Caroline Fondberg              Lag: Running with th 52 sek.       
        Yvonne Henningsson             Lag: Skavsta Goers D 52 sek.       
        Ann Engstrand                  Lag: M-funktion      52 sek.       
        Ulrika Sjödahl                 Lag: IF Åf-support   52 sek.       
        Josefin Wallin                 Lag: Östra Slowfox   52 sek.       
    214 Susanna Loander Löf            -                    53 sek.       
        Joakim Gunnarsson              Lag: Sogeti 1        53 sek.       
        Marcus Ericson                 -                    53 sek.       
        Dick Jansson                   Lag: Å-runners       53 sek.       
        Linda Widner                   Lag: Östra Quickstep 53 sek.       
        Peter Mörlid                   Lag: The bulldozers  53 sek.       
        Jenny zackrisson               Lag: Å-runners       53 sek.       
        Susanne Säfström               Lag: Laget runt      53 sek.       
        Pekka Sandberg                 Lag: AF JOGGERS      53 sek.       
        Siv Karlsson                   Lag: The bulldozers  53 sek.       
        Lillemor Madsen                Lag: Åsidan1         53 sek.       
        Pentti Pekkala                 Lag: Tunaberg 1      53 sek.       
    226 Anders Calltorp                -                    54 sek.       
        Mikael Hirsch                  Lag: Vipers Vittnen  54 sek.       
        Hanna Pettersson               Lag: Lars Demoner    54 sek.       
        Carina Skoog Pettersson        -                    54 sek.       
        Annika Westman                 Lag: Snyggingarna    54 sek.       
        Evelina Nutzman                Lag: Curvetterna     54 sek.       
        Ylva Klingzell                 Lag: Snyggingarna    54 sek.       
        Linda Eriksson                 Lag: GT Runners 2    54 sek.       
    234 Pernilla Forslund              Lag: Down on the far 55 sek.       
        Pia Åkerman                    Lag: Lars Demoner    55 sek.       
        Yonatan Kiros Teklehaim        Lag: RUN FORREST RUN 55 sek.       
        Christina Öhman                Lag: Melkers support 55 sek.       
        Hans Lind                      Lag: IF Åf-support   55 sek.       
        Jörgen Flink                   Lag: Nyköpings Bushi 55 sek.       
        Stina Vertergård               Lag: Grillmorsorna 3 55 sek.       
        Igge Ungermann                 -                    55 sek.       
        Anna Nilsson                   Lag: GT Runners 2    55 sek.       
    243 Stefan Forssell                -                    56 sek.       
        Carina Olausson                Lag: Lars Demoner    56 sek.       
        Kaj Adelborg                   -                    56 sek.       
        Lotta Karlsson                 Lag: Laget runt      56 sek.       
        Margareta Nilsson              -                    56 sek.       
        Edwin Selander                 -                    56 sek.       
        Ann-Louise Norberg             Lag: Laget runt      56 sek.       
        Saleh Almoussa                 Lag: Stenils AW+     56 sek.       
        Helene Sveding                 Lag: GT Runners 1    56 sek.       
        Maarit Pekkala                 Lag: Tunaberg 1      56 sek.       
    253 Peter Hagenius                 Lag: Lars lärjungar  57 sek.       
        Hannu Husa                     Lag: Team NSU 1      57 sek.       
        Andrea Teplan                  Lag: Team NSU 1      57 sek.       
        Bente Brekstad                 Lag: Snyggingarna    57 sek.       
        Frida Lundkvist                Lag: Running with th 57 sek.       
    258 Oscar Selander                 -                    58 sek.       
        Leila Jaberansari              Lag: Snyggingarna    58 sek.       
        Pernilla Karlsson              Lag: Running with th 58 sek.       
    261 Per Swing                      Lag: AF JOGGERS      59 sek.       
        Anders Simu                    Lag: AF-TER YOU      59 sek.       
    263 Lena Douhan                    Lag: GT Runners 1    60 sek.       
        Inger Helsing                  Lag: Tunaberg 3      60 sek.       
        Joakim Snökvist                Lag: Nyköpings Bushi 60 sek.       
    266 Caroline Arogén                Lag: Tunaberg 3      61 sek.       
    267 Karl Lundin                    -                    62 sek.       
        Martina Ditzler                Lag: Erikas änglar 2 62 sek.       
        Magdalena Lindelöw             Lag: Erikas änglar 2 62 sek.       
    270 Helene Princis                 Lag: Curvetterna     63 sek.       
        Eva Haag Jarlö                 Lag: Vipers Vittnen  63 sek.       
        Viveca Pirers                  Lag: Sportarna       63 sek.       
        Ann-Kristin Jädersten          Lag: Erikas änglar 2 63 sek.       
    274 Florence Nygren                Lag: Snyggingarna    65 sek.       
    275 Kajsa Lannerdahl               Lag: Coolingarna     70 sek.       
        Katarina Berg                  Lag: Speedy Strokere 70 sek.       
    277 Madeleine Moberg               Lag: M-funktion      71 sek.       
        Patrick Närholm                Lag: Tunaberg 3      71 sek.       
        Vivi-Anne Sjöö                 Lag: Östra Slowfox   71 sek.       
    280 Elin Roxne Barkström           Lag: Vipers Vittnen  72 sek.       
        Inger Sannerman                Lag: Coolingarna     72 sek.       
        Agneta Lindqvist               Lag: Coolingarna     72 sek.       
        Camilla Holmberg               Lag: Östra Slowfox   72 sek.       
    284 Ulrika Pettersson              Lag: Östra Slowfox   73 sek.       
        Ulla Schönberg-Berfenfeldt     Lag: Tunaberg 3      73 sek.       
    286 Percy Nattfalk                 Lag: Tunaberg 1      74 sek.       
        Camilla Johansson              Lag: Östra Quickstep 74 sek.       
    288 Collette Evans                 Lag: Lars Demoner    75 sek.       
    289 Håkan Hero                     Lag: GT Runners 2    76 sek.       
        Heléne Beckman                 Lag: Åsidan1         76 sek.       
        Sophia Ellnemar                Lag: Tunaberg 3      76 sek.       
    292 Andrea Faluhelyi               Lag: Skavsta Goers D 77 sek.       
        Bibbi Isacson                  -                    77 sek.       
        Karin Lundgren                 Lag: RUN FORREST RUN 77 sek.       
    295 Annelie Boussetta              Lag: Curvetterna     78 sek.       
        Hafso Baryare                  Lag: Curvetterna     78 sek.       
        Lena Josefsson                 Lag: Skavsta Goers H 78 sek.       
        Lena Svalin                    -                    78 sek.       
        Linda Tallberg                 Lag: AF SEMLA        78 sek.       
        Gunilla Gustavsson             Lag: Sportarna       78 sek.       
    301 Sara Öggemar                   Lag: Sportarna       79 sek.       
        Ole Madsen                     Lag: Tunaberg 1      79 sek.       
    303 Lotta Carlsson                 Lag: Åsidan2         80 sek.       
        Lisbeth Andreasson             -                    80 sek.       
        Ann-Charlotte Adolfsson        Lag: Tunaberg 2      80 sek.       
        Thomas Erisson                 Lag: Tunaberg 2      80 sek.       
        Agnes Kabore                   Lag: AF-TER YOU      80 sek.       
        Hans Larsson                   Lag: AF-TER YOU      80 sek.       
    309 Maria Bergenlid                Lag: Tunaberg 2      81 sek.       
        Jörgen Holmbren                Lag: Tunaberg 2      81 sek.       
        Inga-Lill Hammargård           Lag: Sportarna       81 sek.       
    312 Karin Bergström                Lag: Sportarna       82 sek.       
    313 Anna Jansson                   Lag: M-funktion      83 sek.       
        Sabina Ruda                    Lag: Östra Slowfox   83 sek.       
    315 Sonja Jansson                  Lag: M-funktion      84 sek.       
        Ia Olofsson                    Lag: Coolingarna     84 sek.       
        Susanne Andersson              Lag: Östra Slowfox   84 sek.       
        Siv Karlsson                   Lag: Tunaberg 2      84 sek.       
    319 Katarina Gullberg              Lag: Nyköpings Bushi 85 sek.       
        Maggie Nattfalk                Lag: Tunaberg 1      85 sek.       
    321 Lise-lotte Åberg Olsson        Lag: Coolingarna     86 sek.       
    322 Stina Hernström                Lag: Snyggingarna    87 sek.       
    323 Börje Helsing                  Lag: Tunaberg 3      88 sek.       
        Birgitta Carlsson              Lag: Tunaberg 1      88 sek.       
    325 Katarina Gerdin                Lag: IF Åf-support   90 sek.       
    326 Madeleine Pettersson           Lag: IF Åf-support   92 sek.       
    -   Marcus Jarlö                   -                    - sek.        
    -   Christer Wigerblad             -                    - sek.        
    -   Henrik Berglund                Lag: Rehns           - sek.        
    -   Jonas Hultgren                 Lag: Rehns           - sek.        
    -   Sandra Edhager                 Lag: AF:S ELIT       - sek.        
    -   Pierre Jakobsson               Lag: Stenils AW+     - sek.        
    -   Martin Maksinen                Lag: Sogeti 2        - sek.        
    -   Peter Regner                   -                    - sek.        
    -   Lise Pripp                     Lag: Masarna         - sek.        
    -   Henrik Forslund                Lag: Down on the far - sek.        
    -   Fredrik Örnfjäder              -                    - sek.        
    -   Janna Holmqvist                Lag: Down on the far - sek.        
    -   Johan Gustafsson               -                    - sek.        
    -   Cecilia Norinder               Lag: Lars lärjungar  - sek.        
    -   Marie Broman                   Lag: Östra Quickstep - sek.        
    -   Rikard Jurstrand               Lag: Sogeti 1        - sek.        
    -   Rebecca Johansson              Lag: Lars Demoner    - sek.        
    -   Johan Wirell                   -                    - sek.        
    -   May Barkne                     -                    - sek.        
    -   Erik Segersberg                -                    - sek.        
    -   Jonas Normark                  Lag: Team NSU 2      - sek.        
    -   Julia Zetterstrand             Lag: Barn och Utbild - sek.        
    -   Stefan Eriksson                -                    - sek.        
    -   Frida Thunholm                 Lag: Grillmorsorna 3 - sek.        
    -   Gunilla Viberg                 -                    - sek.        
    -   Lisa Öberg                     Lag: Team Builders   - sek.        
    -   Anneli Brant                   Lag: The bulldozers  - sek.        
    -   Markus Östmark                 Lag: RUN FORREST RUN - sek.        
    -   Åsa Roslund Sundvisson         Lag: RUN FORREST RUN - sek.        
    -   Kaisa Engman                   -                    - sek.        
    -   Sanna Winberg                  Lag: Team NSU 1      - sek.        
    -   Mia Lundkvist                  Lag: Team NSU 1      - sek.        
    -   Olivia Hällegard               Lag: run NSU run     - sek.        
    -   Caroline Wahlberg              Lag: Barn och Utbild - sek.        
    -   Louise Andersson               Lag: Barn och Utbild - sek.        
    -   Britt Andersson                Lag: Lars lärjungar  - sek.        
    -   Bodil Linde-Olsson             Lag: Åsidan2         - sek.        
    -   Eva Sundberg                   Lag: Åsidan2         - sek.        
    -   Kristina Eriksson              Lag: Åsidan2         - sek.        
    -   Susanne Jonsson                Lag: AF SEMLA        - sek.        
    -   Therese Andersson              Lag: AF JOGGERS      - sek.        
    -   Elvira Eriksson                -                    - sek.        
    -   Jessica Eriksson               -                    - sek.        
    -   Tilde Lundgren                 Lag: Nyköpings Bushi - sek.        

Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners:




Sunlight Nyköping