Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2017 - Lagresultat
Stigtomtaloppet 2017 2017-05-23 22:11:14
Preliminära lagresultatOK Hällen


Pl. Lag                     KM tid        Tid
1   Vägvalarna              3.84  min/km
        Gustaf Sundbüe (7,6 km)           27:14         
        Arvid Linder (7,6 km)             28:49         
        Tommy Söderberg (7,6 km)          29:30         
        Johan Hagströmer (7,6 km)         30:49         
        Albin Larsson (3,8 km)            15:00         

2   Projektstyrning tjej    4.32  min/km
        Johanna Engström (7,6 km)         30:47         
        Chantelle Hesselberg (7,6 km)     32:47         
        Linnea Gustafsson (7,6 km)        33:08         
        Matilda Larsson (3,8 km)          18:27         

3   Projektstyrning kill    4.46  min/km
        Mikael Larsson (7,6 km)           30:39         
        Hugo Kindborn (3,8 km)            15:04         
        Hugo Svensson (3,8 km)            15:47         
        Oskar Källman (3,8 km)            16:43         
        Oscar Svensson (3,8 km)           20:06         
        Samuel Svensson (3,8 km)          20:20         

4   Team NSU 2              4.82  min/km
        Hampus Almberg (7,6 km)           33:09         
        Patrik Hallbäck (7,6 km)          34:24         
        Johannes Wahlinder (7,6 km)       41:18         
        Daniel Karlsson (3,8 km)          18:58         
        Jonas Normark (3,8 km)            18:58         

5   Pang i bygget           5.03  min/km
        Valdemar Nord (7,6 km)            30:55         
        Alexander Tingelöf (7,6 km)       35:58         
        Kristofer Nord (7,6 km)           40:22         
        Agnes Nord (3,8 km)               18:20         
        August Nord (3,8 km)              23:13         
        Victoria Gustavsson (3,8 km)      23:23         

6   Masarna                 5.11  min/km
        Kent Eriksson Pripp (7,6 km)      36:20         
        Lise Pripp (7,6 km)               38:32         
        Erik Andersson (7,6 km)           41:44         

7   AF:S ELIT               5.20  min/km
        Idris Özturk (7,6 km)             35:53         
        Sandra Edhager (7,6 km)           36:40         
        Linda Söderström (7,6 km)         40:00         
        Christine Christensen (3,8 km)    20:16         
        Ali Soltani (3,8 km)              25:33         

8   Klövern                 5.21  min/km
        Viktor Urby (7,6 km)              31:40         
        Jonas Jarlö (7,6 km)              41:51         
        Jessica Johansson (7,6 km)        47:03         
        Erik Lenne (3,8 km)               18:08         

9   Sogeti 2                5.35  min/km
        Michael Petersson (7,6 km)        33:58         
        Martin Maksinen (7,6 km)          38:06         
        Andreas Claesson (7,6 km)         50:05         

10  Rehns                   5.48  min/km
        Henrik Berglund (7,6 km)          33:53         
        Jonas Hultgren (7,6 km)           34:41         
        Johan Eriksson (7,6 km)           38:53         
        Linus Pettersson (3,8 km)         20:55         
        Jan Holmberg (3,8 km)             23:42         
        Magnus Lindeberg (3,8 km)         35:41         

11  Erikas änglar 1         5.94  min/km
        Johan Hansson (7,6 km)            43:32         
        Mona Hamnström (3,8 km)           22:53         
        Anna-Lena Stengård (3,8 km)       22:57         
        Annika Ribbing (3,8 km)           23:31         

12  GT Runners 3            6.11  min/km
        Anna Döckner (7,6 km)             46:25         
        Anna Rinkefjord (7,6 km)          46:30         

13  Å-runners               6.15  min/km
        Camilla Alenius (3,8 km)          19:32         
        Berit Laudon (3,8 km)             22:23         
        Dick Jansson (3,8 km)             23:17         
        Fredrik Carlsson (3,8 km)         23:41         
        Magnus Edström (3,8 km)           25:21         
        Jenny zackrisson (3,8 km)         26:03         

14  Stenils AW+             6.17  min/km
        Pierre Jakobsson (7,6 km)         38:03         
        Patrik Stenils (7,6 km)           40:57         
        Sofia Stenils (3,8 km)            28:05         
        Saleh Almoussa (3,8 km)           33:46         

15  Barn och Utbildning     6.31  min/km
        Henrik Anängen (7,6 km)           28:17         
        Jessica Isaksson (7,6 km)         39:55         
        Julia Zetterstrand (3,8 km)       23:45         
        Jessica Lundin (3,8 km)           26:40         
        Caroline Wahlberg (3,8 km)        36:39         
        Louise Andersson (3,8 km)         36:42         

16  Bettna Solstrålar       6.43  min/km
        Yousef Smiras (3,8 km)            18:33         
        Johanna Johansson (3,8 km)        24:07         
        Ylva Eriksson (3,8 km)            25:33         
        Robin Lamberg (3,8 km)            26:44         
        Caroline Einfeldt (3,8 km)        27:14         

17  Down on the farm        6.52  min/km
        Henrik Forslund (7,6 km)          40:28         
        Fredrik Ericsson (7,6 km)         42:48         
        Janna Holmqvist (7,6 km)          43:20         
        Teodor Laaksonen (7,6 km)         46:18         
        Pernilla Forslund (7,6 km)        53:52         
        Vincent Laaksonen (3,8 km)        45:55         

18  run NSU run             6.55  min/km
        Linnea Thell (3,8 km)             18:23         
        Anna Husa (3,8 km)                20:30         
        Andreas Tidblad (3,8 km)          20:58         
        Bianca Öhman (3,8 km)             28:39         
        Max Asklander (3,8 km)            28:42         
        Olivia Hällegard (3,8 km)         32:14         

19  Grillmorsorna 3.0       6.61  min/km
        Camilla Ringgren (3,8 km)         19:12         
        Jenny Wevel (3,8 km)              23:45         
        Maria Ekstrand (3,8 km)           24:32         
        Frida Thunholm (3,8 km)           26:50         
        Stina Vertergård (3,8 km)         31:27         

20  Kiladalens församlin    6.63  min/km
        Peter Lindbom (3,8 km)            23:55         
        Veronica Söderberg (3,8 km)       25:52         
        Annelie Karlsson (3,8 km)         25:52         

21  Melkers supporters      6.65  min/km
        Daniel Andersson (3,8 km)         20:05         
        Linda Karlsson (3,8 km)           24:02         
        Emelie Öhman (3,8 km)             28:28         
        Christina Öhman (3,8 km)          28:36         

22  Sogeti 1                6.80  min/km
        Linus Bure (7,6 km)               46:13         
        Johan Bolin (7,6 km)              49:40         
        Joakim Gunnarsson (7,6 km)        51:11         
        Rikard Jurstrand (7,6 km)         59:51         

23  Laget runt              6.89  min/km
        Mattias Olsson (3,8 km)           16:49         
        Lotta Karlsson (3,8 km)           24:30         
        Susanne Säfström (3,8 km)         26:15         
        Lollo Lindqvist (3,8 km)          30:45         
        Ann-Louise Norberg (3,8 km)       32:44         

24  Speedy Strokerehab      6.91  min/km
        Christian Udin (7,6 km)           40:36         
        Hillevi Udin (7,6 km)             44:48         
        Erik ? (7,6 km)                   57:37         
        Jesper Eklund (7,6 km)            57:38         
        Sara Forsman (3,8 km)             24:21         
        Katarina Berg (3,8 km)            37:43         

25  Team NSU 1              6.96  min/km
        Hannu Husa (3,8 km)               21:18         
        Andrea Teplan (3,8 km)            25:07         
        Sanna Winberg (3,8 km)            29:24         
        Mia Lundkvist (3,8 km)            30:02         

26  Lars lärjungar          7.02  min/km
        Lina Björkborg (7,6 km)           48:26         
        Cecilia Norinder (7,6 km)         49:33         
        Marie Frisk (7,6 km)              50:08         
        Peter Hagenius (7,6 km)           53:39         
        Magdalena Öhrling (7,6 km)        53:57         
        Britt Andersson (3,8 km)          37:51         

27  Östra Quickstep         7.04  min/km
        Åsa Kjellberg (7,6 km)            47:19         
        Marie Broman (7,6 km)             51:52         
        Felix Stengaard (3,8 km)          22:59         
        Linda Widner (3,8 km)             23:39         
        Anna Isaksson (3,8 km)            27:01         
        Camilla Johansson (3,8 km)        41:16         

28  Skavsta Goers Dream     7.06  min/km
        Ebba Enell (3,8 km)               21:13         
        Linda Enell (3,8 km)              23:35         
        Maria Gottvall (3,8 km)           23:43         
        Yvonne Henningsson (3,8 km)       25:50         
        Andrea Faluhelyi (3,8 km)         39:54         

29  Team Builders           7.08  min/km
        Erika Hjelte (3,8 km)             21:47         
        Lotta Björnfot (3,8 km)           24:36         
        Anton Larsson (3,8 km)            26:43         
        Lisa Öberg (3,8 km)               27:13         
        Angelika Bergner (3,8 km)         34:16         

30  Nyköpings Bushido la    7.31  min/km
        Ibrahim Al-Dhaheri (3,8 km)       17:22         
        John Thunberg (3,8 km)            24:33         
        Jaana Thunberg (3,8 km)           25:40         
        Ulf Lundgren (3,8 km)             25:41         
        Joakim Snökvist (3,8 km)          45:42         
        Tilde Lundgren (3,8 km)           -             

31  The bulldozers          7.45  min/km
        Peter Mörlid (3,8 km)             24:39         
        Anneli Brant (3,8 km)             27:23         
        Hampus Juteryd (3,8 km)           28:19         
        Siv Karlsson (3,8 km)             28:41         
        Elin Aldenius (3,8 km)            32:37         

32  Vipers Vittnen          8.07  min/km
        Jenny Tjärnström (7,6 km)         49:35         
        Mikael Hirsch (7,6 km)            60:33         
        Elin Roxne Barkström (7,6 km)     72:29         
        Eva Haag Jarlö (3,8 km)           32:17         

33  RUN FORREST RUN         8.17  min/km
        Yonatan Kiros Teklehaim (3,8 k    24:36         
        Markus Östmark (3,8 km)           28:40         
        Åsa Roslund Sundvisson (3,8 km    29:02         
        Karin Lundgren (3,8 km)           42:01         

34  Skavsta Goers Hallof    8.22  min/km
        Gustaf Enell (3,8 km)             23:34         
        Annika Forssberg (3,8 km)         30:44         
        Jenny Appel (3,8 km)              30:45         
        Lena Josefsson (3,8 km)           39:55         

35  Running with the dev    8.36  min/km
        Caroline Fondberg (3,8 km)        24:51         
        Anna-Karin Sköld (3,8 km)         25:13         
        Max Remnert (3,8 km)              34:01         
        Frida Lundkvist (3,8 km)          37:26         
        Pernilla Karlsson (3,8 km)        37:27         

36  M-funktion              8.46  min/km
        Madeleine Moberg (3,8 km)         24:17         
        Johanna Lundström (3,8 km)        26:09         
        Ann Engstrand (3,8 km)            26:11         
        Annika Anell (3,8 km)             33:41         
        Anna Jansson (3,8 km)             41:22         
        Sonja Jansson (3,8 km)            41:23         

37  GT Runners 2            8.62  min/km
        Robert Åndberg (3,8 km)           18:28         
        Elen Vestlin Jarlö (3,8 km)       28:12         
        Linda Eriksson (3,8 km)           38:56         
        Anna Nilsson (3,8 km)             38:57         
        Håkan Hero (3,8 km)               39:19         

38  Åsidan1                 8.62  min/km
        Carin Esséus (3,8 km)             30:56         
        Lillemor Madsen (3,8 km)          31:02         
        Ann-Marie Kantarp (3,8 km)        31:06         
        Monika Blomberg (3,8 km)          31:07         
        Heléne Beckman (3,8 km)           39:42         

39  Curvetterna             8.80  min/km
        Terese Andersson (3,8 km)         29:25         
        Helene Princis (3,8 km)           30:20         
        Evelina Nutzman (3,8 km)          31:23         
        Annelie Boussetta (3,8 km)        37:14         
        Hafso Baryare (3,8 km)            38:56         

40  Lars Demoner            8.91  min/km
        Kalle Lindmark (7,6 km)           44:01         
        Hanna Pettersson (7,6 km)         64:39         
        Collette Evans (7,6 km)           72:31         
        Rebecca Johansson (7,6 km)        74:11         
        Pia Åkerman (7,6 km)              75:30         
        Carina Olausson (7,6 km)          75:31         

41  IF Åf-support           8.99  min/km
        Claes Regner (7,6 km)             39:06         
        Ulrika Sjödahl (3,8 km)           28:36         
        Hans Lind (3,8 km)                30:01         
        Madeleine Pettersson (3,8 km)     53:39         
        Katarina Gerdin (3,8 km)          53:41         

42  GT Runners 1            9.16  min/km
        Emma Landeblad (3,8 km)           25:56         
        Helene Sveding (3,8 km)           39:15         
        Lena Douhan (3,8 km)              39:17         

43  Snyggingarna            9.29  min/km
        Annika Westman (3,8 km)           29:27         
        Leila Jaberansari (3,8 km)        29:29         
        Ylva Klingzell (3,8 km)           31:26         
        Bente Brekstad (3,8 km)           31:31         
        Florence Nygren (3,8 km)          38:38         
        Stina Hernström (3,8 km)          51:18         

44  Erikas änglar 2         9.52  min/km
        Elin Lindkvist (3,8 km)           31:00         
        Martina Ditzler (3,8 km)          37:54         
        Magdalena Lindelöw (3,8 km)       37:58         
        Ann-Kristin Jädersten (3,8 km)    37:59         

45  AF JOGGERS              9.93  min/km
        Pekka Sandberg (3,8 km)           28:16         
        Per Swing (3,8 km)                41:23         
        Therese Andersson (3,8 km)        43:37         

46  Nyköpings Bushido la    9.99  min/km
        Jörgen Flink (3,8 km)             30:34         
        Martin Anklew (3,8 km)            37:32         
        Kristina Ekstrand (3,8 km)        37:37         
        Katarina Gullberg (3,8 km)        46:09         

47  AF SEMLA                10.02 min/km
        Asou Salehi (3,8 km)              25:39         
        Ola Bjerkfeldt (3,8 km)           39:30         
        Eva Östlund (3,8 km)              39:34         
        Linda Tallberg (3,8 km)           42:03         
        Susanne Jonsson (3,8 km)          43:37         

48  AF-TER YOU              10.03 min/km
        Marina Lund (3,8 km)              29:08         
        Andrea Gustafsson (3,8 km)        32:18         
        Anders Simu (3,8 km)              41:25         
        Agnes Kabore (3,8 km)             43:55         
        Hans Larsson (3,8 km)             43:55         

49  Östra Slowfox           10.59 min/km
        Josefin Wallin (3,8 km)           29:42         
        Camilla Holmberg (3,8 km)         41:16         
        Ulrika Pettersson (3,8 km)        41:50         
        Vivi-Anne Sjöö (3,8 km)           41:50         
        Sabina Ruda (3,8 km)              43:30         
        Susanne Andersson (3,8 km)        43:31         

50  Sportarna               10.69 min/km
        Viveca Pirers (3,8 km)            34:09         
        Sara Öggemar (3,8 km)             41:29         
        Karin Bergström (3,8 km)          41:29         
        Inga-Lill Hammargård (3,8 km)     42:58         
        Gunilla Gustavsson (3,8 km)       43:07         

51  Coolingarna             10.76 min/km
        Kajsa Lannerdahl (3,8 km)         34:11         
        Inger Sannerman (3,8 km)          37:47         
        Agneta Lindqvist (3,8 km)         37:48         
        Ia Olofsson (3,8 km)              43:23         
        Lise-lotte Åberg Olsson (3,8 k    51:20         

52  Åsidan2                 10.96 min/km
        Lotta Carlsson (3,8 km)           39:42         
        Bodil Linde-Olsson (3,8 km)       42:14         
        Eva Sundberg (3,8 km)             42:23         
        Kristina Eriksson (3,8 km)        42:24         

53  Tunaberg 3              11.19 min/km
        Patrick Närholm (3,8 km)          41:08         
        Inger Helsing (3,8 km)            42:06         
        Caroline Arogén (3,8 km)          42:09         
        Ulla Schönberg-Berfenfeldt (3,    42:20         
        Sophia Ellnemar (3,8 km)          42:25         
        Börje Helsing (3,8 km)            45:03         

54  Tunaberg 1              11.27 min/km
        Pentti Pekkala (3,8 km)           40:49         
        Maarit Pekkala (3,8 km)           40:50         
        Percy Nattfalk (3,8 km)           41:07         
        Ole Madsen (3,8 km)               42:25         
        Birgitta Carlsson (3,8 km)        45:05         
        Maggie Nattfalk (3,8 km)          46:46         

55  Tunaberg 2              11.46 min/km
        Maria Bergenlid (3,8 km)          42:27         
        Jörgen Holmbren (3,8 km)          42:34         
        Ann-Charlotte Adolfsson (3,8 k    43:00         
        Thomas Erisson (3,8 km)           43:00         
        Siv Karlsson (3,8 km)             46:46         


Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners:




Sunlight Nyköping