Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2017 - Resultat
Stigtomtaloppet 2017to 2017-05-25 16:30
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

     Pl Namn                          Kommentar                  Tid 



   Mellanstadiet  (4 900 m                       

      1 Pettersson, Adam              Stigtomta skola 5a        2:44 
      2 Nord, Agnes                   Stigtomta 5b              2:47 
      3 Mellberg, Ella                Släbroskolan 5a           2:49 
      4 Björnberg Färdig, Axel        Bryngelstorpskolan        2:51 
      5 Anängen, Hanna                Herrhagen 5B              2:53 
      6 Johansson, Isabelle           Släbroskolan 5a           2:55 
      7 Alenius, Meja                 Kunskapsskolan 6:2        2:57 
      8 Bergfors, Lucas               Långberg                  2:58 
      9 Alenius, Cajsa                Släbro 4C                 3:01 
     10 Dahlin, Wilhelm               Bergshammars skola        3:06 
     11 Asplund, Ella                                           3:15 
     11 Öberg, Rasmus                 Stigtomta skola 4b        3:15 
     13 Liljegren, Ilma               Stigtomta 5A              3:19 
     14 Söberg, Amanda                Stigtomta 6A              3:21 
     15 Mellberg, Tyra                Släbroskolan 4a           3:23 
     16 Andersson, Owen               Stigtomta skola 5b.       3:26 
     17 Järvall, Elin                 Vittra Kungshagen J       3:30 
     18 Åsberg, Dominika              Stigtomta 4B              3:38 
     19 Claesson, Agnes               Släbroskolan 6b           3:40 
     20 Berglin, Tyra                                           3:42 
     21 Ek, Ella                      Stigtomta 6A              3:43 
     22 Ståhl, Tuva                                             3:45 
     23 Öman, Rasmus                                            3:49 
     24 Hultgren, Jennifer                                      3:58 
     24 Ilio, Josef                   Stigtomta                 3:58 
     26 Claesson, Wilma               Släbroskolan 6a           3:59 
     27 Karlsson, Ebba                                          4:00 
     27 Gideland, Moa                 Oppeby 6A                 4:00 
     29 Berg, Alicia                  Stigtomta 6               4:05 
     30 Brolin, Wilma                                           4:06 
     31 Eliasson, Filip               Vittra Kungshagen 5       4:07 
     32 Safioti, Clara                Stigtomta skola 4A        4:12 
     33 Hoverman, Linnea                                        4:32 
     34 Persson Augustsson, Tyra      Stigtomta Skola 4a        4:40 
     35 Viberg, Lukas                 Stigtomta 4A              4:42 
     36 Friberg, Karin                                          4:45 
     37 Keyser, Ellen                                           4:46 
     37 Reuterwall, Tania             Stigtomta, 4a             4:46 
     39 Falk, Julia                                             5:00 
     40 Viberg, Adam                  Stigtomta 4B              5:01 
     41 Johansson, Jennifer                                     5:06 



   Lågstadiet  (76)  900 m                       

      1 Hamilton, Valdemar            Västra skolan 3a          2:52 
      2 Andersson, Devin              Stigtomta skola 2a.       2:59 
      2 Snöman, Olle                  Västra Skolan 3a          2:59 
      4 Sjölander, Nisse              Buskhyttan                3:10 
      5 Byström, Adrian               Stigtomta 2b              3:13 
      6 Kvist, Teodor                                           3:17 
      7 Selander, Vilgot              Stigtomta 3B              3:18 
      8 Dahlin, Arwid                 Bergshammars skola        3:20 
      9 Pettersson, Astri             Stigtomta skola 2b        3:21 
      9 Sandin, Kenny                 Stigtomta skola 3B        3:21 
     11 Doyle Andersson, Jonathan     Långsätter 3A             3:26 
     12 Bergfors, Hanna               Västra Skolan klass       3:27 
     13 Kron, Milton                  Vrena Friskola 3:an       3:29 
     14 Lindsten, Elvira              Lånsätterskolan 2A        3:31 
     15 Nordvall, Tea                 Västra Skolan             3:32 
     16 Sjölander, Sabriel            Jönåker                   3:37 
     17 Sandin, Colin                 Stigtomta skola 1B        3:40 
     18 Ek, Philip                    Stigtomta 3A              3:44 
     19 Nordvall, Folke               Västra Skolan             3:46 
     19 Pettersson, Elsa              Stigtomta 2B              3:46 
     21 Broberg, Line                                           3:49 
     22 Thorell, Adam                 Stigtomta 3 A             3:50 
     23 Hoverman, Amanda              Stigtomta 2a              3:52 
     23 Jarlö, Maximilian             1a                        3:52 
     23 Eliasson, Molly               Vittra Kungshagen 3       3:52 
     26 Thorell, Saga                 Stigtomta 1b              3:54 
     27 Stenils, Jonah                Stigtomta Skola           3:56 
     28 Backlund, Melker              Stigtomta skola           3:57 
     29 Karlsson, Thea                Stigtomta skola, 3a       4:00 
     30 Hedström, Elliot              Stigtomta 2A              4:01 
     31 Späng, Siri                   Östraskolan 1B            4:02 
     31 Öberg, Emil                   Stigtomta skola Fa        4:02 
     31 Nordvall, Alfred              Västra Skolan             4:02 
     34 Hamilton, Astrid              Västra skolan 1b          4:03 
     35 Eklund, Wilgot                Sjösa 3A                  4:04 
     35 Fågelquist, David             Stigtomta 2A              4:04 
     37 Snöman, Louise                Stigtomta 2b              4:06 
     38 Lund, Leia                    Stigtomta 5B              4:07 
     39 Haglind, Felix                Herrhagsskolan FK         4:08 
     40 Regner, Teodor                Vrenafriskola klass       4:09 
     40 Söderström, Jack              Långsätter klass 1        4:09 
     42 Byström, Oliver               Stigtomta 1b              4:11 
     42 Wevel, Arvid                  Vrena F-Klass             4:11 
     44 Claesson, Oscar               Släbroskolan 1a           4:14 
     45 kareliusson, Damian           Stigtomta FA              4:15 
     46 Åkerman, Liam                 Svalsta 3A                4:16 
     47 Kantarp, Lukas                Svärtingehus 1 grön       4:17 
     47 Pripp, Tanja                  Långsätterskolan 3b       4:17 
     49 Sundell, Alva                 Stigtomta 3A              4:26 
     50 Klaar, Matilda                Stigtomta 2A              4:27 
     51 Kördel, Filippa               Stigtomta 2A              4:28 
     52 Hildebrand, Hilma             Stigtomta 1A              4:29 
     53 Pettersson, Smilla            Stigtomta skolan fb       4:31 
     54 Hansen, Amanda                Stigtomta 2B              4:32 
     55 Klaar, Thed                   Stigtomta FB              4:33 
     56 Gullstrand, Elise             Stigtomta 3B              4:38 
     57 Karlsson, Ebba                                          4:39 
     57 Björnberg Färdig, Ludvig      Förskoleklass             4:39 
     59 Åkerman, Lukas                Svalsta 2A                4:41 
     59 Hoverman, Benjamin                                      4:41 
     61 Lekander, Chanell             Stigtomta skolan kl       4:42 
     62 Öman, Robin                                             4:43 
     63 Skanke, Matihlde              Stigtomta 1b              4:52 
     64 Hallbäck, Ludwig              Mikaeliskolan             5:04 
     65 Åsberg, Vincint               Stigtomta 1A              5:06 
     66 Karlsson, Emelie              Stigtomta 2B              5:08 
     67 Snöman, Isabella              Stigtomta fb              5:10 
     68 Lundell, Oliver                                         5:17 
     69 Berglin, Tova                 Stigtomta Skola, Fö       5:21 
     70 Pettersson, Liam              Stigtomta FA              5:23 
     71 Johansson, Ellinore           Stigtomta 1A              5:28 
     71 Hansen, Julia                 Stigtomta 1A              5:28 
     73 Gullstrand, Tyra              Stigtomta 1A              5:29 
     74 Annerfors, Hugo               Västra 3b                 5:41 
     75 Andersson, Wilma              Stigtomta 3B              7:04 
     76 Sundell, Ida                  Stigtomta 1A              7:05 




Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners: