Stigtomtaloppet
Stigtomtaloppet 2016 2016-05-25 22:13:02
Backtid (från stämpling nedanför backen till toppen) OK Hällen

Klass: Vuxna        

    Pl. Namn                           Klubb                Backtid 1 (2) 
    1   Robert Lundgren                Lag: LF Södermanland 16 sek. (17)  
    2   Andreas Bergfors               -                    17 sek. (19)  
    3   Kari Lindell                   -                    19 sek. (29)  
    4   Per Öberg                      Lag: Brevik 1        20 sek. (55)  
    5   Robbin Kantarp                 -                    21 sek. (22)  
        Henrik Anängen                 -                    21 sek. (23)  
        Nora Axelsson                  Lag: Nyköping Strand 21 sek. (28)  
        Oscar Selander                 -                    21 sek.       
    9   Felix Lindell-Öhman            -                    22 sek. (22)  
        Arvid Linder                   Lag: Projektstyrning 22 sek. (24)  
        Magnus Lindén                  -                    22 sek. (25)  
        Linnea Carlsson                Lag: Projektstyrning 22 sek. (24)  
        Ella Stenils                   Lag: Hällen genarati 22 sek.       
        Lucas Bergfors                 -                    22 sek.       
        Patric Schelin                 Lag: Sogeti          22 sek.       
        Daniel Andersson               Lag: OG 35           22 sek.       
    17  Tommy Söderberg                Lag: Söderberg Runne 23 sek. (24)  
        Hanna Windestam                -                    23 sek. (24)  
        Mattias Waldebring             -                    23 sek. (23)  
        Patric Svedling                Lag: Projektstyrning 23 sek. (24)  
        Valdemar Nord                  -                    23 sek. (26)  
        Oskar Källman                  Lag: Projektstyrning 23 sek. (32)  
        Adam Pettersson                -                    23 sek.       
        Edwin Selander                 -                    23 sek.       
        Lukas Eiderbäck                -                    23 sek.       
        William Björnfot               -                    23 sek.       
        Emelie Öhman                   Lag: OG 35           23 sek.       
    28  Daniel Karlsson                Lag: Nyköping Strand 24 sek. (24)  
        Chantelle Hesselberg           Lag: Projektstyrning 24 sek. (25)  
        Martin Nettelbladt             -                    24 sek. (25)  
        Stefan Söderberg               Lag: Söderberg Runne 24 sek. (25)  
        David Ringh                    -                    24 sek. (25)  
        Marcus Jarlö                   -                    24 sek. (25)  
        Linnea Gustafsson              Lag: Projektstyrning 24 sek. (26)  
        Willie Kantarp                 -                    24 sek. (33)  
        Axel Wevel                     -                    24 sek. (30)  
        August Asplund                 -                    24 sek.       
        Elin Rydberg                   Lag: Masarna         24 sek.       
        Robin Åndberg                  -                    24 sek.       
        Isac carlsson                  -                    24 sek.       
    41  Mikael Larsson                 Lag: Projektstyrning 25 sek. (25)  
        Daniel Snöman                  -                    25 sek. (25)  
        Mikael Fjällstrid              -                    25 sek. (25)  
        Jesper Mindemark               -                    25 sek. (27)  
        Johan Eriksson                 Lag: Rehns bygg      25 sek. (29)  
        Christoffer Forsen             Lag: Nyköping Strand 25 sek. (29)  
        Jonas Jarlö                    Lag: Klövern         25 sek. (27)  
        Hugo Kindborn                  Lag: Projektstyrning 25 sek.       
        Kevin Englund                  -                    25 sek.       
        Liam Thunström                 -                    25 sek.       
        Frida Jarding                  Lag: Nyköping Strand 25 sek.       
        Rasmus Gustafsson              -                    25 sek.       
        Robert Andersson               Lag: Hillmountain Ru 25 sek.       
        Rasmus Öberg                   -                    25 sek.       
        Robert Bergentoft              Lag: Nyköpings Bushi 25 sek.       
    56  Nina Ellmark                   Lag: River runners   26 sek. (28)  
        Jan Johansson                  -                    26 sek. (26)  
        Magnus Nygren                  Lag: River runners   26 sek. (26)  
        Carl Lindborg                  -                    26 sek. (28)  
        Sune Carlsson                  Lag: LF Södermanland 26 sek. (29)  
        Lena Bergfors                  -                    26 sek. (26)  
        Hampus Larsson                 -                    26 sek. (26)  
        Daniel Karlsson                -                    26 sek. (-)   
        Niklas Carnelius               Lag: Hällen genarati 26 sek. (29)  
        Johannes Wallinder             Lag: Nyköping Strand 26 sek. (26)  
        Kajsa Sten                     -                    26 sek.       
        Björn Karlman                  -                    26 sek.       
        Mattias Olsson                 Lag: Bob Beamon Bike 26 sek.       
        Matilda Larsson                Lag: Projektstyrning 26 sek.       
        Leo Lund                       -                    26 sek.       
        Tobias Ribbing                 Lag: Erikas änglar 1 26 sek.       
        Hampus Nagy                    -                    26 sek.       
    73  Pär Lindén                     -                    27 sek. (27)  
        Patrik Pilheden                Lag: X21 AF Flen     27 sek. (30)  
        Mostala Hosseili               -                    27 sek. (29)  
        Gullman Bergman                -                    27 sek. (29)  
        Amasan Safi                    -                    27 sek. (31)  
        Daniel Haglund                 -                    27 sek. (30)  
        Mårten Broberg                 -                    27 sek. (29)  
        Albin Melin                    -                    27 sek.       
        Camilla Alenius                -                    27 sek.       
        Monika Fazakas                 Lag: Söderberg Runne 27 sek.       
        Owen Andersson                 -                    27 sek.       
        Filip Jädersten Sterner        -                    27 sek.       
        Shamali Mchnikhel              -                    27 sek.       
        Fredrik Almberg                -                    27 sek.       
    87  Anders Ericsson                Lag: Sogeti          28 sek. (30)  
        Patrik Stenils                 Lag: Hällen genarati 28 sek. (30)  
        Robert Redai                   Lag: X21 AF Flen     28 sek. (31)  
        Maria Bjärengren               -                    28 sek. (30)  
        Taru Särkiniemi                Lag: X21 AF Flen     28 sek. (33)  
        Stefan Petersson               Lag: X21 AF Flen     28 sek. (33)  
        Robin Norling                  -                    28 sek.       
        Martin Svensson                -                    28 sek.       
        Fata Hamili                    -                    28 sek.       
        Kristina Andreason             Lag: Slowmotions     28 sek.       
        Ebba Carnelius                 Lag: Hällen genarati 28 sek.       
        Hampus Juteryd                 Lag: Jutarns juveler 28 sek.       
    99  Jacob Johansson                -                    29 sek. (31)  
        Charlotte Lindberg             -                    29 sek. (33)  
        Peter Carlfjord                Lag: Brevik 1        29 sek. (32)  
        Sara Öberg                     Lag: Nissebo         29 sek.       
        Johanna Sundberg               Lag: Nyköpings Bushi 29 sek.       
        Erik Lenne                     Lag: Klövern         29 sek.       
        Oliver Eiderbäck               -                    29 sek.       
        Johan Hansson                  Lag: Erikas änglar 1 29 sek.       
    107 Johanna Sundelöf               -                    30 sek. (31)  
        Katrin Sannert                 Lag: River runners   30 sek. (30)  
        Susanne Eriksson               -                    30 sek. (30)  
        Lars-Olof Lundström            -                    30 sek. (33)  
        Klara Olander                  Lag: River runners   30 sek. (36)  
        Patrik Andersson               -                    30 sek.       
        Erika Lund                     Lag: Masarna         30 sek.       
        Anna Lindquist                 -                    30 sek.       
        Annika Ribbing                 Lag: Erikas änglar 1 30 sek.       
        Lisa Haglund                   Lag: Marys           30 sek.       
        Joakim Gunnarsson              Lag: Sogeti          30 sek.       
        Linda Rotestam                 -                    30 sek.       
        Max Remnert                    Lag: Bob Beamon Bike 30 sek.       
    120 Anna Askbom Husa               Lag: Nyköping Strand 31 sek. (34)  
        Samuel Svensson                Lag: Projektstyrning 31 sek. (32)  
        Petra Janson                   Lag: Brevik 1        31 sek. (32)  
        Anna-Karin Nordvall            -                    31 sek.       
        Sofia Lindberg                 Lag: Klövern         31 sek.       
        Anna Alkevik                   -                    31 sek.       
        Emma Blomqvist                 Lag: Brevik 1        31 sek.       
    127 Christina Ribbhagen            Lag: River runners   32 sek. (36)  
        Gunnar Frisk                   -                    32 sek. (35)  
        Anna Rinkefjord                Lag: Grant Thornton  32 sek. (35)  
        Peter Sandberg                 -                    32 sek. (32)  
        Magnus Söderberg               Lag: Söderberg Runne 32 sek.       
        Kaj Adelborg                   -                    32 sek.       
        Johanna Karlsson               Lag: Grillmorsorna 2 32 sek.       
        Thord Asplund                  -                    32 sek.       
        Kamilla Kjell                  Lag: LF Södermanland 32 sek.       
        Henrik Färnqvist               Lag: Nyköping Strand 32 sek.       
        Mona Hamnström                 Lag: Erikas änglar 1 32 sek.       
        Sara Krath                     Lag: LF Södermanland 32 sek.       
        Linda Karlsson                 Lag: OG 35           32 sek.       
        Pontus Nilsson                 -                    32 sek.       
        Annika Anell                   Lag: Livsnjutarna    32 sek.       
    142 Matts Jansson                  Lag: Slowmotions     33 sek. (34)  
        Anders Calltorp                -                    33 sek. (37)  
        Ronny Söderqvist               Lag: Vrena friskola  33 sek. (38)  
        Tomas Ekermo Karlsson          Lag: Liberalerna     33 sek. (33)  
        Hannu Husa                     Lag: Nyköping Strand 33 sek.       
        Fredrik Örnfjäcka              -                    33 sek.       
        Janna Horjö                    Lag: Marys           33 sek.       
        Malin Söderberg                Lag: Grant Thornton  33 sek.       
        Sofia Sterner Gustafsson       -                    33 sek.       
        Mange Lindeberg                Lag: Rehns bygg      33 sek.       
        Mikaela Sundqvist              Lag: Nyköping Strand 33 sek.       
        Frida Lundkvist                Lag: Bob Beamon Bike 33 sek.       
        Mattias Landin                 -                    33 sek.       
        Andreas Eiderbäck              -                    33 sek.       
        Benita Thornell                Lag: Arbetsfamiljen  33 sek.       
        Markus Östmark                 Lag: Move2run        33 sek.       
    158 Irma Littorin                  -                    34 sek.       
        Åsa Melin Kantarp              -                    34 sek.       
        Isak Eiderbäck                 -                    34 sek.       
        Gustav Norberg                 -                    34 sek.       
        Birgitta Virgo                 -                    34 sek.       
        Jörgen Johansson               Lag: Livsnjutarna    34 sek.       
        Veronica Vistinmäki            Lag: Go4green        34 sek.       
        Erika Bengtsson                Lag: Go4green        34 sek.       
    166 Anders Mohlin                  Lag: Projektstyrning 35 sek. (39)  
        Susanne Nord                   -                    35 sek. (42)  
        Thomas Sättermon               Lag: Slowmotions     35 sek.       
        Helene Söderberg               Lag: Söderberg Runne 35 sek.       
        Denise Lundh                   Lag: Grant Thornton  35 sek.       
        Peter Lindbom                  -                    35 sek.       
        Erika Nyman                    Lag: Erikas änglar 1 35 sek.       
        Jonas Hoverman                 -                    35 sek.       
        maria ringgren                 -                    35 sek.       
        Swantje Richter                Lag: River runners   35 sek.       
        Carolina Einfeldt              Lag: Gått & Blandat  35 sek.       
        Lisa Öberg                     Lag: Jutarns juveler 35 sek.       
        Maja Arogén                    Lag: Nissebo         35 sek.       
        My Landin                      -                    35 sek.       
        Anette Blixt Eriksson          Lag: Hillmountain Ru 35 sek.       
        Agneta Andersson               Lag: Hillmountain Ru 35 sek.       
        Ida Johansson                  Lag: Nissebo         35 sek.       
        Igge Ungerman                  -                    35 sek.       
    184 Cecilia Waldebring             -                    36 sek. (36)  
        Yin Wu                         -                    36 sek. (36)  
        Fia Kindborn                   Lag: Vrena friskola  36 sek.       
        Elsa Linder                    Lag: Hällen genarati 36 sek.       
        Mikael Vestin                  Lag: Projektstyrning 36 sek.       
        Lotta Karlsson                 Lag: Gått & Blandat  36 sek.       
        Susanne Gripsholm              Lag: Vrena friskola  36 sek.       
        Theresa Padron                 Lag: Vrena friskola  36 sek.       
        Liliana Carlsson               Lag: Curvorna        36 sek.       
    193 Linus Gustafsson               -                    37 sek. (38)  
        Vera Carlsson                  Lag: Hällen genarati 37 sek.       
        Sara Gustavsson                Lag: Marys           37 sek.       
        Krister Eriksson               Lag: Hillmountain Ru 37 sek.       
        Susanne Säfström               Lag: Jutarns juveler 37 sek.       
        Saga Persson                   Lag: LF Södermanland 37 sek.       
        Elen Vestlin Jarlö             Lag: Grant Thornton  37 sek.       
        Emma Landeblad                 Lag: Grant Thornton  37 sek.       
    201 Annika Johansson               -                    38 sek. (40)  
        Anna-Lena Stengård             Lag: Erikas änglar 1 38 sek.       
        Linda Nyström                  Lag: Masarna         38 sek.       
        Madeleine Jansson              Lag: Jutarns juveler 38 sek.       
        Martina Adolfsson              Lag: Marys           38 sek.       
        Rebecca Andersen               Lag: Nissebo         38 sek.       
        Linda Widner                   -                    38 sek.       
        Anna-Maria Larsson             -                    38 sek.       
        Elin Aldenius                  Lag: Jutarns juveler 38 sek.       
        Ann-Louise Norberg             Lag: Gått & Blandat  38 sek.       
        Anna Lång                      Lag: Hillmountain Ru 38 sek.       
    212 Ann-Marie Eriksson             -                    39 sek.       
        Sara Forsman                   Lag: Marys           39 sek.       
        Margareta Nilsson              -                    39 sek.       
        Lena Douhan                    Lag: Grant Thornton  39 sek.       
        Angelika Bergner               Lag: Bob Beamon Bike 39 sek.       
    217 Johanna Carlsson               Lag: Masarna         40 sek.       
    218 Malin Yderman                  Lag: Bob Beamon Bike 41 sek.       
        Beatrice Kvist                 -                    41 sek.       
        Michelle Einarsson             -                    41 sek.       
        Maria Wittbom                  Lag: Erikas änglar 2 41 sek.       
        Elin Lindkvist                 Lag: Erikas änglar 2 41 sek.       
    223 Kerstin Andersson              Lag: Vrena friskola  42 sek.       
        Tilde Lundgren                 Lag: Nyköpings Bushi 42 sek.       
        Susanna Jurstrand              Lag: Annelies Änglar 42 sek.       
    226 Milo Landin                    -                    43 sek.       
        Christina Öhman                Lag: OG 35           43 sek.       
        Tina Gustafsson                Lag: Jutarns juveler 43 sek.       
        Cecilia Edenius                -                    43 sek.       
        Ulf Lundgren                   Lag: Nyköpings Bushi 43 sek.       
    231 Eva Sipos                      Lag: Hillmountain Ru 44 sek.       
        Ingalill Bergquist             Lag: Masarna         44 sek.       
        Jessica Einarsson              Lag: Erikas änglar 2 44 sek.       
    234 Ulrika Mossberg                Lag: Curvorna        46 sek.       
    235 Barbro Lekander                Lag: Vrena friskola  47 sek.       
        Kerstin Svensson               Lag: Brevik 2        47 sek.       
    237 Pernilla Åhlfeldt              Lag: Nyköping Strand 49 sek.       
        Sofia Remnert                  Lag: Liberalerna     49 sek.       
        Inger Fredriksson              Lag: Annelies Änglar 49 sek.       
        Sanna Strömberg                Lag: Gått & Blandat  49 sek.       
        Bitte Axelsson                 Lag: The Girls       49 sek.       
    242 Sandra Westman-Thunholm        Lag: Vrena friskola  50 sek.       
        Mari Stadig Degerman           Lag: Brevik 2        50 sek.       
        Lina Nettelbladt               Lag: Marys           50 sek.       
        Sofia Wallin                   -                    50 sek.       
        Jeanette Lidö                  Lag: Brevik 2        50 sek.       
    247 Pia Sundqvist                  Lag: Annelies Änglar 51 sek.       
        Per Swing                      Lag: Livsnjutarna    51 sek.       
        Afaf Mattsson Amermousch       Lag: Arbetsfamiljen  51 sek.       
    250 Mats Karlsson                  Lag: Arbetsfamiljen  53 sek.       
        Emilia Eriksson                Lag: Brevik 1        53 sek.       
        Carina Jansson                 Lag: Vrena friskola  53 sek.       
        Jörgen Flink                   Lag: Nyköpings Bushi 53 sek.       
    254 Siv Lund                       Lag: The Girls       54 sek.       
        Martin Anklev                  Lag: Nyköpings Bushi 54 sek.       
    256 Kristina Ekstrand              Lag: Nyköpings Bushi 55 sek.       
    257 Malin Stål                     Lag: Go4green        57 sek.       
        Helene Sveding                 Lag: Grant Thornton  57 sek.       
        Kersin palm                    Lag: Curvorna        57 sek.       
    260 Agneta Lindqvist               Lag: Annelies Änglar 58 sek.       
    261 Maria Bergström Lövgren        Lag: Curvorna        59 sek.       
        Linda Eriksson                 Lag: Grant Thornton  59 sek.       
    263 Gunilla Borg                   Lag: Liberalerna     60 sek.       
        Agneta Hjelm                   Lag: Go4green        60 sek.       
    265 Tina Wistrand                  Lag: Vrena friskola  61 sek.       
        Elisabeth Svensson             Lag: LF Södermanland 61 sek.       
    267 Ann-charlotte Enarsson         Lag: The Girls       62 sek.       
        Kjell Åkerlind                 Lag: Move2run        62 sek.       
    269 Magdalena Palmblad             Lag: Erikas änglar 2 63 sek.       
        Ann-Kristin Jädersten          Lag: Erikas änglar 2 63 sek.       
        Lena Nyberg                    Lag: Erikas änglar 2 63 sek.       
        Gunilla Hultkvist              Lag: Curvorna        63 sek.       
        Jenny Wevel                    Lag: Grillmorsorna 2 63 sek.       
    274 Stig Enarsson                  Lag: The Girls       64 sek.       
        Annelie Lindqvist              Lag: Annelies Änglar 64 sek.       
    276 Mimmi Johansson                Lag: Annelies Änglar 65 sek.       
    277 Annelie Ericson                -                    66 sek.       
    278 Stina Vertergård               Lag: Grillmorsorna 2 67 sek.       
        Linnea Sandstedt               Lag: Grillmorsorna 2 67 sek.       
    280 Inger Carlberg                 Lag: The Girls       68 sek.       
    281 Eva Lund                       Lag: Vrena friskola  74 sek.       
    282 Bo Arvidsson                   Lag: Liberalerna     85 sek.       
    283 Anders Lindgren                -                    1247 sek. (-) 
    -   Johan Winell                   -                    - sek. (-)    
    -   Henrik Berglund                Lag: Rehns bygg      - sek. (-)    
    -   Jonas Hultgren                 Lag: Rehns bygg      - sek. (-)    
    -   Jonas Ek                       -                    - sek. (-)    
    -   Gunnar Rehn                    Lag: Rehns bygg      - sek. (-)    
    -   Peter Regner                   -                    - sek. (-)    
    -   Mats Fröberg                   Lag: Slowmotions     - sek. (-)    
    -   Torbjörn Ekholm                -                    - sek. (-)    
    -   Markus Åkerman                 -                    - sek. (-)    
    -   Emil Andersson                 -                    - sek.        
    -   Ibrahim Al-Dhaheri             Lag: Nyköpings Bushi - sek.        
    -   Sandra Edhager                 Lag: The Untouchable - sek.        
    -   Fredrik Larsson                Lag: Bob Beamon Bike - sek.        
    -   Lotta Björnfot                 Lag: Gått & Blandat  - sek.        
    -   Linus Pettersson               Lag: Rehns bygg      - sek.        
    -   Sanna Danielsson               Lag: Slowmotions     - sek.        
    -   Dalila Megdiche Mouaid         -                    - sek.        
    -   Kristin Braag                  Lag: The Untouchable - sek.        
    -   Conny Edholm                   Lag: The Untouchable - sek.        
    -   Markus Rehnström               -                    - sek.        
    -   Lise Bergström                 Lag: Klövern         - sek.        
    -   Annika Sauter                  Lag: Move2run        - sek.        
    -   Andrea Gustafsson              Lag: Slowmotions     - sek.        
    -   Per Sandberg                   Lag: The Untouchable - sek.        
    -   Ulrika Ekström                 Lag: Vrena friskola  - sek.        
    -   Nils Larsson                   Lag: Arbetsfamiljen  - sek.        
    -   Jenny Eriksson                 Lag: Move2run        - sek.        
    -   Erika Sjöblom                  Lag: Arbetsfamiljen  - sek.        
    -   Eva Carlsson                   Lag: Vrena friskola  - sek.        
    -   Linda Ed                       -                    - sek.        

Utskriftsversion av den här sidan



Stigtomtaloppet arrangeras i samarbete med våra partners: